Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn paecmaker
Användarnivå Användare
Registreringsdatum 2013-03-24 18:01
Senast inloggad 2020-03-09 19:06
Övrig Information
Hemort Småland
DCS Moduler
Äger inga DCS moduler
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 137
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 66
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 0
Skapade Operationer
Har ej skapat några operationer
Deltagit i Operationer
2020-03-01 19:00
Alpha 1 - Rifleman
2019-09-08 19:00
Alpha 1 - Rifle Squad - Assistant AT
2019-08-18 20:00
Adam 1-2 - Operatör
2019-05-05 19:00
Soldater - Soldat
2019-04-07 19:00
Stomper 1 - Tank Platoon [Anrop] - Gunner
2019-03-24 19:00
Grupp Tre - GRG skytt
2019-03-17 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2019-03-10 19:00
ALPHA 1 - Rifle squad - Machinegunner (FN MAG)
2019-03-03 19:00
Grupp Ett - KSP skytt
2019-02-24 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2019-02-17 19:00
Alpha 1 - Automatic Rifleman [Fire Team 1]
2019-02-03 19:00
Alpha 1 - Autorifleman
2019-01-20 20:00
Alpha 1 - Rifleman (M136) [Fire Team 2]
2019-01-13 20:00
Alpha 1 - Rifleman (LAT)
2018-12-30 20:00
Able Blue - Assistant Autorifleman
2018-12-09 18:20
B2 - Rifle Squad - Assistant Squad Leader - paecmaker
2018-12-02 20:00
Erik Adam - Soldat
2018-11-18 20:00
Second Section - Bren asst
2018-11-04 20:00
Vagn Två (Erik Adam) - Förare
2018-10-14 19:30
Kosmos 1 | Skyttegrupp - RPG-ladd
2018-10-07 20:00
Assault Team Bravo - Rifleman
2018-09-23 20:00
Able Squad - Autorifleman
2018-09-15 19:00
Queen 4 - Rifleman (AT)
2018-08-26 20:00
Team 3 - Operator (Engineer)
2018-08-12 20:00
Grupp två - Rebell
2018-08-05 20:00
Grupp Ett - KSP Skytt
2018-07-01 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat | Gul omgång
2018-05-27 20:00
Grupp ett - Skyttesoldat
2018-05-06 20:00
Zvezda 1 - Motoriserad skyttegrupp - Skyttesoldat (RPG-18)
2018-04-23 19:00
Filip Adam - Ksp 58 Ladd
2018-04-22 20:00
Hedar - Pskott skytt
2018-04-08 19:00
CHARLIE 1-1 (skyttegrupp) - Ksp-laddare
2018-03-25 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2018-03-18 20:00
Erik Bertil - Skyttesoldat | Pskott 86
2018-03-11 20:00
Grupp två - Skyttesoldat
2018-03-04 20:00
Grupp ett - Sjukvårdare
2018-02-18 20:00
Grupp 1 - Skyttesoldat
2018-02-11 20:00
Andra Grupp - Sjukvårdare
2018-02-04 20:00
Erik Adam - Kulspruteskytt | Ksp 90
2018-01-31 20:00
Team Bravo - Operator
2018-01-14 19:00
Anrop Squad 1 - Soldier
2018-01-12 20:00
Livvakts grupp - Skyttesoldat
2018-01-07 20:00
Foxtrot Alpha - Förare
2018-01-03 20:00
Blå Grupp 1 - Soldat
2017-12-30 20:00
Fångar - Fånge
2017-11-26 20:00
Bygdens jaktlag - Jägare
2017-11-25 20:00
Grupp 1 - Skytt
2017-11-19 20:00
Skyttegrupp ett - Skyttesoldat (Kar98k)
2017-11-17 20:00
Fria Krigare - Fri Krigare
2017-11-12 20:00
Jägare - Jägare
2017-11-08 20:00
Sabre team - Automaticrifleman
2017-11-05 20:00
Erik Bertil | | 2x TGB 16 - Skyttesoldat (Grt)
2017-10-29 20:00
Team 2 - Operator
2017-10-08 20:00
Grupp 2 - Skyttesoldat
2017-10-01 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2017-09-24 20:00
Grupp ett - Skyttesoldat AT
2017-09-22 20:00
Grupp ett - Skyttesoldat
2017-09-10 20:00
Team Alpha - AR Operator
2017-09-03 21:20
Kirill 2 - PVTGB 1 (UAZ SPG) - Förare
2017-09-03 20:40
Kochka 1 - Skyttegrupp - RPK-skytt
2017-09-03 20:00
Boris - grupp 1 - AT-assistent
2017-08-30 20:00
Team Ett - AT Skytt
2017-08-20 21:00
Skyttegrupp 1 (M113) - Ksp-laddare
2017-08-20 20:00
Skyttegrupp 2 - Grg-laddare
2017-08-13 20:00
Team 3 - Rifleman
2017-08-06 20:00
Erik Cesar - Soldat
2017-08-04 20:00
Flygbasjägare Grupp Ett - Skyttesoldat
2017-07-10 20:00
SOG grupp - Operatör
2017-07-09 20:00
Gideon Kalle - Jääkäri 102 RSLPSTOHJ NLAW
2017-06-19 20:00
Alpha Squad - Soldat
2017-06-04 20:00
Filip Cesar - Kspskytt (Ksp 58)
2017-06-03 21:00
Green Bush - MG
2017-06-03 20:00
Team 3 A 2 - Rifleman
2017-05-28 20:00
Springer Charlie - Grg-laddare
2017-05-23 20:00
Spetsnaz Assault Team - AK Operatör
2017-05-21 21:15
Foxhound 1 - Skyttegrupp - Skyttesoldat (AT)
2017-05-21 20:00
Foxhound 1 - Skyttegrupp - Skyttesoldat
2017-05-14 20:00
Vagn två - Vagnskytt
2017-05-07 20:00
Erik Cesar - Kspskytt (Ksp 90)
2017-04-23 20:00
Grupp 1 - RPG-laddare
2017-04-09 20:00
Echo Victor 1 - Skyttesoldat
2017-04-08 20:00
Alpha 2-3 - paecmaker
2017-04-02 20:00
Erik Adam - Riflemen
2017-03-30 20:00
Träning - Träning
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Skyttesoldat
2017-03-19 20:00
Stomper 1 (M1A1 Abrams) - Förare
2017-03-18 20:00
Träning - Träning
2017-03-12 20:00
Alpha 2-3 - KSP-Skytt
2017-02-26 20:00
1:a stötgrupp - Kpist-skytt (PPsh)
2017-02-12 20:00
Knight 1 - pansarskyttegrupp - Skyttesoldat (AT4)
2017-01-29 20:00
Grupp ett (Skytte) - Skyttesoldat
2017-01-22 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2017-01-15 20:00
Erik Adam (skytte) - Soldat P-skott
2016-11-13 20:00
Skyttegrupp Ett - Skyttesoldat
2016-08-21 20:00
Grupp Ett (Anfalls grupp) - Soldat
2016-08-20 20:00
Syndikat - Krigare
2016-08-18 20:00
Team 1 - Soldat
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp ett - Skyttesoldat
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers