Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn Alekanderu
Användarnivå Användare
Registreringsdatum 2016-02-19 21:35
Senast inloggad 2021-10-16 12:07
Anrop Squad
ArmA3 - Nick Alekanderu
DCS Moduler
AJS-37 Viggen
Combined Arms
F-14 Tomcat
F/A-18C Hornet
Persian Gulf Map
Streaming
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 673
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 201
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 128
Skapade Operationer
2021-10-23 17:45
2021-10-17 20:00
2021-09-11 17:45
2021-09-05 20:00
2021-08-21 17:45
2021-07-03 19:00
2021-06-12 18:00
2021-05-16 20:00
2021-05-09 20:00
2021-05-08 18:00
2021-04-25 20:00
2021-04-11 18:00
2021-03-20 18:00
2021-03-06 18:00
2021-03-03 20:00
2021-02-27 18:00
2021-02-26 20:00
2021-02-21 20:00
2021-02-13 18:00
2021-02-06 18:00
2021-01-23 18:00
2021-01-16 18:00
2021-01-09 18:00
2020-11-15 17:00
2020-11-08 17:00
2020-10-22 21:00
2020-10-17 18:00
2020-10-08 21:00
2020-10-03 18:00
2020-09-27 20:00
2020-09-24 21:00
2020-09-05 18:00
2020-09-03 21:00
2020-08-30 20:00
2020-08-20 21:00
2020-08-15 18:00
2020-08-13 21:00
2020-07-25 18:00
2020-07-23 20:00
2020-07-09 21:00
2020-07-04 18:00
2020-07-02 21:00
2020-06-30 21:00
2020-06-25 21:00
2020-06-18 21:00
2020-06-14 20:00
2020-06-06 18:00
2020-05-31 20:00
2020-05-21 19:00
2020-04-26 18:00
2020-04-19 20:00
2020-03-15 20:00
2020-02-08 18:00
2020-02-06 20:00
2020-01-26 20:00
2020-01-23 19:30
2020-01-12 20:00
2019-12-19 20:00
2019-11-24 20:15
2019-10-12 20:30
2019-10-10 19:00
2019-10-06 20:00
2019-09-30 20:00
2019-09-21 18:00
2019-09-08 19:00
2019-08-04 20:00
2019-07-21 20:00
2019-07-11 21:00
2019-07-07 20:00
2019-05-25 18:30
2019-05-12 19:00
2019-04-20 19:00
2019-04-07 19:00
2019-03-10 19:00
2019-02-10 19:30
2018-10-28 20:00
2018-08-26 20:00
2018-08-15 20:00
2018-06-16 20:00
2018-06-10 20:00
2018-05-16 19:30
2018-05-06 20:00
2018-04-26 20:00
2018-04-08 19:00
2018-02-18 20:00
2018-01-14 19:00
2017-12-30 20:00
2017-12-10 21:30
2017-12-10 20:45
2017-12-10 20:00
2017-11-26 20:00
2017-11-12 20:00
2017-09-03 21:20
2017-09-03 20:40
2017-09-03 20:00
2017-08-20 21:00
2017-08-20 20:00
2017-05-28 20:00
2017-05-27 20:00
2017-04-27 20:00
2017-04-23 20:00
2017-04-20 20:00
2017-04-16 20:45
2017-04-16 20:00
2017-04-06 20:00
2017-04-01 20:00
2017-03-30 20:00
2017-03-26 17:30
2017-03-23 20:00
2017-03-19 20:00
2017-03-18 20:00
2017-02-26 20:00
2017-02-19 20:00
2017-02-12 20:00
2017-01-13 20:00
2016-12-11 20:00
2016-12-04 20:00
2016-11-19 20:00
2016-10-23 20:00
2016-10-02 20:00
2016-09-21 20:00
2016-09-18 20:00
2016-09-07 20:00
2016-09-04 20:00
2016-08-07 20:00
2016-07-10 20:00
2016-06-01 20:00
2016-05-22 20:00
Deltagit i Operationer
2021-09-25 18:00
Bravo 1 - Second in Command
2021-09-11 17:45
Kilo - Company Commander
2021-09-05 20:00
Distriktschef - Distriktschef
2021-08-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2021-08-21 17:45
Deltagare - Deltagare
2021-08-08 20:00
Alpha 2 - Kulspruteskytt
2021-07-31 17:30
Iraq - Sabre 10 - Tank Gunner
2021-07-05 20:00
Bravo-3 - Commander
2021-07-03 19:00
Deltagare - Admin
2021-06-22 20:00
Spelare - Kozlowski
2021-06-12 18:00
Kilo 10 - Company CO
2021-06-04 19:00
Alpha 10 - Platoon Commander
2021-05-24 19:00
Insurgenter - Insurgent
2021-05-21 20:00
Fredags mys - Jag är här för att spela
2021-05-16 20:00
Skjutledare - Löjtnant Alekandrowski
2021-05-09 20:00
Get some - Get some
2021-05-08 18:00
Bravo 1 - Rifleman (TL 2)
2021-05-07 20:00
Team Two - Team Leader
2021-05-03 20:00
Bravo-1 - Commander
2021-04-25 20:00
Högre befäl - Högre befäl
2021-04-23 20:00
Fredagsspeldeltagare - Fredagsspeldeltagare
2021-04-18 20:00
Adam Qvintus - Stf. Plutonchef
2021-04-17 18:00
OPFOR | Uppdrag 1 / Uppdrag 2 - Alekanderu | Squad Leader / Platoon Leader
2021-04-12 20:00
Bravo-1 - Commander
2021-04-11 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-04-10 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-04-04 19:00
Victor 1 - Vehicle Commander
2021-03-27 18:00
Bravo 1 - Squad Leader
2021-03-26 19:00
Befriare - Pilot
2021-03-20 18:00
Alpha 10 - Runner
2021-03-14 20:00
Alpha 2 - KSPskytt
2021-03-12 18:50
Amfibieskytte - Stridsbåt 90 / Galt x2 - Grp.C
2021-03-08 20:00
Operatörer - Operatör
2021-03-06 18:00
Alpha 10 - Senior Cell Leader
2021-02-27 18:00
Alpha 4 - Rifleman
2021-02-26 20:00
Squad - Squad
2021-02-22 20:00
ALPHA 1-3 - Rifleman (RPG-7V)
2021-02-21 20:00
Högre befäl - Högre befäl
2021-02-15 20:00
Charlie - Light Machine Gunner
2021-02-13 18:00
Alpha 2 - Rifleman (AT)
2021-02-06 18:00
Alpha 10 - Platoon Leader
2021-01-31 19:00
Alpha 1 - Sapper
2021-01-28 21:00
Deltagare - Deltagare
2021-01-23 18:00
Finland - A3 - Rifleman
2021-01-16 18:00
Deltagare - Deltagare - Zeus
2021-01-09 18:00
Bravo 2 - Commander (Platoon Sergeant) - Strf 90C
2020-12-21 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-12-11 20:00
2.00 - Old Man
2020-12-10 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-12-06 20:30
3 Troop / 1 Section - Medic
2020-12-05 18:00
Blufor - Alpha 2 - Team 2 - Team Leader
2020-12-04 20:00
2.00 - CBA A3
2020-11-29 20:00
Dolk 1 - Leader
2020-11-27 20:00
2.00 - Visual Upgrade
2020-11-26 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-11-21 20:00
Rote 3 (ARAK) - Ettan
2020-11-20 20:00
2.00 - Karts
2020-11-18 20:10
Yngve 3 - Yngve 34
2020-11-15 17:00
3rd Squad (Anrop) - Squad Leader
2020-11-13 20:00
2.00 - Karts
2020-11-12 20:00
Erik Adam - Gruppchef
2020-11-11 20:00
Uzi 12 - Hot Start - Uzi 12 Pilot
2020-11-08 17:00
Missile Section (FV432/3) - Section Leader
2020-11-07 19:30
Drogenkartell "Das Syndikat" - Team Charlie - Rifleman
2020-10-26 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-22 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-18 20:00
Team 2 - Soldat
2020-10-17 18:00
Bravo 3 (Anrop & RL) - Stf gruppchef
2020-10-08 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-04 19:40
Alpha 2 - Autorifleman Assistant
2020-10-03 18:00
Bravo 10 - Platoon Leader
2020-09-27 20:00
Special Task Force 9 - Medic
2020-09-25 20:30
Ölsorterna - LAGER
2020-09-24 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-21 20:00
Delta - Teamleader
2020-09-20 19:40
Bravo - Team Leader
2020-09-09 20:00
F18 - Pilot
2020-09-05 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-04 20:00
Eagle - Artyom Sokolov
2020-09-03 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-01 20:00
AJS 37 GROUND ATTACK - Flygförare
2020-08-30 20:00
Mr Stromberg - Mr Stromberg
2020-08-28 19:40
Gustav Adam - Skyttesoldat
2020-08-21 19:00
Gustav - KSP Skytt - 90
2020-08-20 21:00
Papa - Squad Leader
2020-08-15 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-08-13 21:00
Malaysian Army - "13" - Squad Leader
2020-08-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2020-07-30 20:00
Operatörer - Operatör
2020-07-27 20:00
Alpha 2 - Grenadier
2020-07-25 18:00
Alpha 1 - Demolition Expert
2020-07-06 20:00
Alpha - Fireteam Leader
2020-07-04 18:00
OPFOR Zeus - Zeus
2020-07-02 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-30 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-28 19:00
Erik - Adam | Mekaniserad skyttegrupp | CV9040C - Vagnchef (CV9040C)
2020-06-27 19:30
Deltagare - Deltagare
2020-06-25 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-18 21:00
Kilo (SWE) - Squad Leader
2020-06-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-08 20:00
Charlie - Riflemen
2020-06-07 20:00
2-Alpha - Commander
2020-06-06 18:00
Alpha 2 (BLUFOR) - Anti-tank Assistant
2020-06-05 20:00
Flygförare - Intresserad
2020-05-31 20:00
LDF Liasion Officer - LDF Liasion Officer
2020-05-23 18:30
Bravo 10 - Platoon leader
2020-05-21 19:00
GM - GM
2020-05-17 18:00
Bertil Qvintus - PlutC
2020-05-16 19:00
PIRATES - Deltagare
2020-05-13 20:00
Chevy 8 - AJS37 - 8-1
2020-05-10 18:00
Lasttestare - Lasttestare
2020-05-09 19:00
Volk - Operator
2020-05-06 18:00
Charlie 10 - Platoon Commander
2020-05-04 20:00
Group 2 - Squad Leader
2020-05-03 20:00
2-Alpha - Vagnchef
2020-04-26 18:00
Boko Haram - Deltagare
2020-04-24 20:15
Anrop Group - i volunteer as tribute
2020-04-23 20:00
AWACS - Magic
2020-04-19 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-04-18 18:30
A1 - SL
2020-04-15 18:00
FILIP ADAM - Gruppchef
2020-04-13 19:00
Dagger 1-1 - Teamleader
2020-04-06 20:00
Russian Platoon Lead - Platoon Leader
2020-04-05 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-04-04 18:30
K10 - Anrop + AFI - XO
2020-03-28 18:00
Alpha 10 - Platoon [email protected] 10
2020-03-22 20:00
Erik Johan - GRG Laddare
2020-03-21 19:00
intresserade - intresserad
2020-03-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-07 20:00
Command(Chefen) - Team Coordinator
2020-03-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-01 19:00
Alpha - Platoon Leader 1 / 2IC 2 | Anrop
2020-02-29 20:00
Erik - Adam - Kulspruteladd
2020-02-22 17:45
Bravo 10 - Platoon 2IC | Anrop
2020-02-21 20:30
Deltagare - Deltagare
2020-02-20 19:00
Gustav Adam - Signalist
2020-02-17 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-16 19:00
2:a Grupp - KSP Assistent
2020-02-15 19:00
Hotel Alpha - Gruppchef
2020-02-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-12 20:00
DEltagare - Grodan Boll
2020-02-09 15:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-08 18:00
Bravo 10 (Anrop) - Bravo 10 (plutonchef)
2020-02-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-02 19:00
Alpha 1 - Stf Gruppchef
2020-01-29 20:00
Piloter - Pilot
2020-01-26 20:00
Admin - Admin
2020-01-23 19:30
Squad - Squad
2020-01-22 20:00
"FORD" Ship strike - AJS 37
2020-01-18 20:00
Polisens lokala Piketstyrka (Reserver, Spelgaranti) - Piketpolis
2020-01-12 20:00
GM - GM
2020-01-06 19:00
Gustav Adam - Signalist
2020-01-04 18:00
Intresserade - Intresserad
2019-12-29 20:00
Alpha 10 - Platoon leader
2019-12-22 20:00
Team Revbensspjäll - Karamell Nisse
2019-12-20 20:15
Enfield flight (AJS 37) - Strike package - Enfield 2
2019-12-19 20:00
GM - GM
2019-12-14 18:00
Reserver, icke garanterade att spela - Reserv
2019-12-13 20:00
Reservs ?!? Varför är ni inte med? - Shame
2019-12-11 20:00
Strike Package - Dozer 3
2019-12-02 20:00
1-Lead, Platoon Leader - Commander
2019-11-27 20:00
Flygfolk - Flygare
2019-11-24 20:15
Delta 4 - Engineer Team - Team Leader
2019-11-23 19:00
Bravo 10 - Platoon Commander
2019-11-18 20:00
Russia - Platoon Lead - Assistant Platoon Leader
2019-11-17 20:15
1a Grupp - Skyttesoldat
2019-11-17 19:00
Adam Qvintus - Plutonchef
2019-11-05 20:00
Fire Team Charlie 1-1 - Fire Team Leader with M16A1
2019-11-03 20:15
Cesar Qvintus - Sjukvårdare
2019-11-03 19:00
Filip Bertil - Gruppchef
2019-11-02 20:00
Sluskar - Deltagare
2019-10-27 20:00
"Bear" - Gruppchef
2019-10-26 18:00
Alpha 10 - Assistant platoon leader
2019-10-24 19:00
Deltagare - Deltagare
2019-10-20 19:00
Alpha 1 - Skyttesoldat
2019-10-19 17:45
Deltagare - Deltagare
2019-10-17 20:00
Spelare - Deltagare
2019-10-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-10-12 20:30
Deltagare - Deltagare
2019-10-10 19:00
Kommunister - Kommunist
2019-10-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-10-05 18:00
Alpha 10 - Assistant platoon leader
2019-09-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-29 19:00
Andra Grupp - Gruppchef (M1 Garand)
2019-09-22 20:00
Amf 4 - Officer
2019-09-21 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-16 19:00
Gustav - Gruppchef
2019-09-08 19:00
Admin - Admin
2019-08-25 19:00
Alpha 2 - Mekaniker/EOD
2019-08-17 17:30
Deltagare - Deltagare
2019-08-10 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-08-04 20:00
GM - GM
2019-07-27 20:00
Anropare - Spelare
2019-07-11 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-10 18:15
Deltagare - Deltagare
2019-07-07 20:00
2:a grupp - Krigare
2019-06-30 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-23 19:00
Razor Squad - SEAL Drone Operator
2019-06-16 20:30
1-Bravo - Commander
2019-06-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-01 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-26 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-25 18:30
Deltagare - Deltagare
2019-05-24 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-19 17:45
Deltagare - Deltagare
2019-05-12 19:00
GM - GM
2019-05-05 19:00
Chefer - Chef Uppdrag 70
2019-05-01 18:00
Grupp 1 - Deltagare
2019-04-29 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-27 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-24 20:00
Ford 3-4 - Pilot
2019-04-22 19:00
Filip Adam - Mr I don't sign up
2019-04-20 19:00
Intresserade deltagare - Deltagare
2019-04-17 20:00
Diamond 2-2 - Pilot
2019-04-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-07 19:00
Admin - Admin
2019-04-05 20:00
Lag 2 - 2
2019-03-31 19:00
Shotcaller - "Bigshot"
2019-03-24 19:00
Grupp Två - Gruppchef
2019-03-23 18:00
Opfor B10 - Anrop - Platoon 2IC
2019-03-17 20:00
Grupp Tre - KSP Skytt (Maxim KSP)
2019-03-10 19:00
Admin - Admin
2019-02-24 20:00
Grupp Tre - GRG assistent
2019-02-23 18:00
Alpha 10 - Anrops Bidrag till Plutledningen - Platoon Sergeant
2019-02-20 20:15
Flybois - Ford 1-1 F/A-18C
2019-02-18 19:00
ICEBOX 1-2 (Hkp - understöd/spaning) - Styrman
2019-02-17 19:00
Alpha 10 - Platoon Leader
2019-02-10 19:30
Deltagare - Deltagare
2019-02-08 20:00
1 grupp - 1/9 grupp
2019-02-06 20:00
Snake - BARCAP - Snake 41
2019-02-03 19:00
Alpha 3 - Squad Leader
2019-02-02 19:45
Kalla Krigare - Kall Krigare
2019-01-30 20:00
Saint 1 F/A-18C (CAP) - Saint 1-4
2019-01-28 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-01-27 18:20
Bravo 10 - Ruotsi joukkue - Platoon *Lt
2019-01-25 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-23 20:00
F/A-18C Hornet CAP - Saint 1-1
2019-01-21 20:00
PACT - Soviet Union
2019-01-20 20:00
Alpha 10 - Platoon Commander
2019-01-18 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-16 20:00
F/A-18C Hornet - DOLPHIN 1-1
2019-01-13 20:00
Alpha 2 - TL
2019-01-09 20:00
F/A-18C Hornet - VMFA-323 "Death Rattlers" 1-4
2019-01-05 20:45
Fallskärmshoppare - Fallskärmshoppare
2019-01-04 20:00
Fredagsmysare - Lösgodis
2019-01-02 20:00
F/A-18C Hornet - Beef 1-2
2018-12-30 20:00
Able Yellow (M113 HMG) - Commander
2018-12-21 20:00
Squad - Spelare
2018-12-16 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-12-09 18:20
B10 - Platoon HQ - PL/APL - Alekanderu
2018-12-08 20:00
Rekognoseringsgrupp - Spanare
2018-11-25 20:00
Alpha 10 - Platoon Leader
2018-11-11 20:00
Spelare - Spelare
2018-11-10 20:00
Turister - Alekanderu
2018-11-04 20:00
Vagn Två (Erik Adam) - Gruppchef
2018-10-28 20:00
Bravo - Skyttesoldat
2018-10-27 18:45
Frivilliga - Deltagare
2018-10-21 20:00
Plutonstab - Ställföreträdande Plutonchef
2018-10-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-10-14 19:30
Kosmos 2 | Skyttegrupp - Skyttesoldat (AT)
2018-10-12 20:00
Fredagsmysare - Myskanderu
2018-10-07 20:00
Command - Platoon Leader
2018-10-01 20:00
Navy Bois - Boy
2018-09-30 20:00
Fire Team 1 - Fireteam Lead
2018-09-27 19:00
3 Section - Bravo 5-3 - Section leader
2018-09-23 20:00
Baker Squad - Teamleader
2018-09-17 20:00
Fire Team 1 - Fireteam Lead
2018-09-16 20:00
Team Ragnar - Gruppchef
2018-09-15 19:00
Queen 4 - Squadleader
2018-08-26 20:00
EPSILON 5 - Samverkansofficer ur MVD
2018-08-20 20:00
Piloter - Flygförare
2018-08-15 20:00
Field Ops - Field Ops
2018-08-05 20:00
Plutonstab - Politisk Officer (Ställföreträdande plutonchef)
2018-07-29 20:00
Stridsvagn - Vagnchef
2018-07-28 21:00
Grupp 1 - Deltagare
2018-07-18 20:00
Jägargrupp - Sjukvårdare
2018-07-01 20:00
Filip Adam - Gruppchef
2018-06-24 20:00
Stridsvagn - Vagnchef
2018-06-16 20:00
Stridsgrupp Damprop - Gruppchef
2018-06-14 20:00
Sierra 3-4 - Vagnschef
2018-06-04 19:00
Skyttegrupp - Grp.C
2018-05-29 20:00
Erik Bertil - Gruppchef
2018-05-28 20:10
Squad 1 - Tapper soldat
2018-05-27 20:00
Grupp tre - Skyttesoldat
2018-05-23 20:00
Observatör - Observatör
2018-05-20 21:00
Erik Adam - Omgångschef | Gul omgång
2018-05-20 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat | Gul omgång
2018-05-18 20:00
SQUAD 1 - Slusk
2018-05-17 20:00
Greyhound 1-1 - Assault Specialist
2018-05-16 19:30
Instruktör - Instruktör
2018-05-14 20:00
Grupp 1 - Spelare
2018-05-13 20:00
Grupp tre - Ammobärare (M1 Carbine)
2018-05-07 19:00
Förpatrull - Stf. GrpC
2018-05-06 20:00
Galaktika - högre ledning - Högre ledning
2018-04-29 20:00
Filip Bertil - Gruppchef
2018-04-27 20:00
Grupp 1 - Joman Tackar
2018-04-23 19:00
Leopard 2 - Vagnchef
2018-04-22 20:00
Njord - GRG assistant
2018-04-21 19:37
Piloter - Pilotbosse
2018-04-15 18:00
Plutonledning - Liaison / Stf PltC
2018-03-25 20:00
Grupp Två - Skyttesoldat
2018-03-18 20:00
Filip Bertil - Skyttesoldat | NLAW
2018-03-16 20:00
FRIA KRIGARE - Fri Krigare
2018-03-15 20:00
Bravo - Team Leader
2018-03-11 20:00
Grupp ett - Gruppchef
2018-03-08 20:00
Ghost 1-4 - Team Leader
2018-03-04 20:00
Grupp två - Sjukvårdare
2018-02-25 20:00
Filip kalle - Stridssjukvårdare | Pskott
2018-02-24 18:00
A3 - SL
2018-02-21 20:00
Yngve Röd - Pilot
2018-02-18 20:00
Chefsgrupp - Moralofficer
2018-02-14 19:37
Yngve 1 - Pilot
2018-02-11 20:00
Tredje Grupp - Skyttesoldat (GRG Ass)
2018-02-09 20:00
Filip Adam - Team 1 Rifleman
2018-02-08 20:00
Greyhound 1-1 - Squad Leader
2018-02-05 19:00
Skyttegrupp - Gruppchef
2018-02-04 20:00
Filip Adam - Gruppchef | Pskott
2018-02-03 18:00
B2 - Squad Leader
2018-02-02 19:00
Fria krigare - Krigare
2018-02-01 19:37
Anrops flygvapen - Pilot
2018-01-31 20:00
Sovjet Unionen - General Sergei Popov
2018-01-28 20:00
Godfather - Skytt
2018-01-27 19:00
Squad 1 - Team 2 Leader
2018-01-26 20:00
Röd - Soldat
2018-01-21 20:00
Stridsvagn - Vagnchef
2018-01-20 19:00
Hammer 1-1 - Absolut inte plutonchef - Alekanderu
2018-01-19 20:00
Team Fyodor - Operator
2018-01-17 20:00
Spelare - Rebell
2018-01-14 19:00
Anrop Squad 2 - Soldier
2018-01-07 20:00
Echo Alpha - GruppChef
2018-01-06 18:00
Anrop - Deltagare
2018-01-03 20:00
Blå Grupp 1 - Soldat
2017-12-30 20:00
GM - GM
2017-12-10 21:30
GM - GM
2017-12-10 20:45
GM - GM
2017-12-10 20:00
GM - GM
2017-12-08 19:37
AJS-37 Viggen - Goose(Gås)
2017-12-03 20:00
Kalle Sakari - Joukkueenjohtaja
2017-11-26 20:00
August Silfverstråhle - August Silfverstråhle
2017-11-25 20:00
Grupp 2 - Skytt
2017-11-19 20:00
Skyttegrupp två - Gruppchef (MP40)
2017-11-17 20:00
Fria Krigare - Fri Krigare
2017-11-12 20:00
GM - GM
2017-11-05 20:00
Filip Bertil | 2x TGB 16 - Skyttesoldat / Förare
2017-10-28 19:00
Intresserade - Intresserad
2017-10-15 20:00
Grupp två - Gruppchef
2017-10-08 20:00
Grupp 3 - Skyttesoldat
2017-10-01 20:00
Plutonsstab - Plutonschef
2017-09-10 20:00
Team Delta - Heavy sniper
2017-09-03 21:20
Serafim 2 - Skyttegrupp - Sjukvårdare
2017-09-03 20:40
Kochka 2 - Skyttegrupp - Pionjär
2017-09-03 20:00
Grigorij - grupp 3 - AT-assistent
2017-09-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2017-08-27 20:00
Echo Charlie - Medic
2017-08-25 20:00
Cannonfodder - Kanonmat
2017-08-20 21:00
Ledning (M113 TOLO) - Mekaniker / förare
2017-08-20 20:00
Skyttegrupp 2 - Fältarbetare
2017-08-16 19:45
Aspiranter - Gruppchef
2017-08-13 20:00
Team 2 - Rifleman
2017-08-11 20:00
Alpha Team - Operator
2017-08-06 20:00
Filip Cesar - Gruppchef
2017-07-23 19:00
Adam Qvintus - Plutonchef
2017-07-15 20:00
Friviliga - Frivillig
2017-07-09 20:00
Kalle Sakari - Joukkueenjohtaja
2017-07-08 20:00
Red Knights - Team Leader
2017-07-07 21:00
Spelare - Patrullerande soldat
2017-07-02 20:00
BAFFLE - Plutonchef
2017-06-28 20:30
Spelare - Vilsen soldat
2017-06-24 20:00
Knight 1-3 - Vagnschef
2017-06-19 20:00
Alpha Squad - Soldat
2017-06-11 19:00
Quebec Juliet (HQ) - Kompanichef
2017-06-06 20:00
OPFOR - Soldat
2017-06-04 20:00
Erik Cesar - Gruppchef (Pskott)
2017-05-29 20:00
Rebeller - Rebell
2017-05-28 20:00
Zugzwang (Högre ledning) - Högre ledning / GM
2017-05-25 20:00
Gamma - Gruppchef
2017-05-25 13:00
Spelare - Spelare
2017-05-22 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-21 21:15
Foxhound 1 - Skyttegrupp - GPMG-assistent
2017-05-21 20:00
Sunray - TROPPLEDNING - Troppchef
2017-05-15 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-14 20:00
Vagn två - Vagnchef
2017-05-11 20:00
Spelare - Van Helsing
2017-05-08 20:00
Rövarband - Bandit
2017-05-07 20:00
Erik Cesar - Gruppchef (Pskott)
2017-05-01 18:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-27 20:00
Team 2 - Operatör
2017-04-24 20:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-23 20:00
Stridsvagn T-34 - Skytt (chassi)
2017-04-20 20:00
Träning - Träning
2017-04-19 20:00
Foxtrot India - JIP
2017-04-17 20:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-16 20:45
Ledning - Plutonsjukvårdare
2017-04-16 20:00
Skyttegrupp 1 - RPG-laddare
2017-04-10 20:00
Motståndskämpar - Motståndskämpe
2017-04-09 20:00
Victor Lima - PlutC
2017-04-08 20:00
Alpha Papa (Skytte) - Alekanderu
2017-04-06 20:00
Träning - Träning
2017-04-02 20:00
Filip Adam - GruppC
2017-04-01 20:00
Befäl - Fänrik
2017-03-30 20:00
Träning - Träning
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Gruppchef
2017-03-23 20:00
Träning - Träning
2017-03-19 20:00
GM - GM
2017-03-18 20:00
Träning - Träning
2017-03-12 20:00
Alpha Papa (Skytte) - Gruppchef
2017-03-09 20:00
Bravo - Team Leader
2017-03-05 20:00
Filip Adam - Stf. GruppC
2017-02-26 20:00
478. Straffkompaniet - Kompanistab - Politisk officer
2017-02-24 20:00
Duktiga små barn - Morot
2017-02-23 20:00
Delta - Team Leader
2017-02-19 20:00
GM - GM
2017-02-12 20:00
GM - GM
2017-02-03 20:00
Filip Kalle - Grp C Filip Kalle
2017-01-29 20:00
Grupp två (Skytte) - Gruppchef
2017-01-25 20:00
Deltagare - Spelare
2017-01-22 20:00
Grupp Ett - Kpist Skytt
2017-01-18 20:00
Commando Team 2 - Teamleader
2017-01-15 20:00
Filip Adam (skytte) - Gruppchef
2017-01-14 20:00
Gabon - Medic
2017-01-13 20:00
Brädspelsnördar - Brädspelsnörd
2017-01-12 20:00
Grupp Ett - Gruppchef (MP40)
2017-01-08 20:00
Kalle Sigurd - Plutonschef
2017-01-07 20:00
BILL (SPG SU-85) - Förare
2016-12-29 20:00
Spelare - Spelare
2016-12-28 20:00
Team 1 - Soldat
2016-12-18 20:00
ALFA 1-2 - Gruppchef
2016-12-17 20:00
Gabons militär - Rifleman
2016-12-11 20:00
GM - GM
2016-12-10 20:00
Force O - Sniper
2016-12-09 20:00
Team 1 - Soldat
2016-12-04 20:00
Charlie - Understödsgrupp - Sjukvårdsman
2016-12-03 20:00
SMERCH-3 - Skarpskytt
2016-11-30 20:00
Hitman 3 - Patrullchef
2016-11-27 20:00
Grupp två - Gruppchef
2016-11-20 20:00
Fox Company 1st Squad - Rifleman (Pvt. First Class)
2016-11-19 20:00
Alfons 2 (rifle team) - Rifleman (ammo bearer)
2016-11-11 20:05
Tillbehören - Kokt Ris
2016-11-06 20:00
ALFA 1-1 - Gruppchef
2016-11-04 20:00
Alpha Team - Team Leader
2016-10-30 20:00
Filip Adam - Gruppchef
2016-10-29 20:00
Lightning 1- 2 - Teamlead
2016-10-23 20:00
Sigurd Viktor - Kompanichef
2016-10-16 20:00
Vagn Tre - Vagnchef
2016-10-15 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat(pskott86)
2016-10-09 20:00
Adam Qvintus (Stab) - Plutonchef
2016-10-07 20:00
Bravo 3-1 - Skyttesoldat AT
2016-10-02 20:00
Charlie - Understödsgrupp - Sjukvårdsman
2016-09-30 20:00
Ljushuvuden - Stormköket
2016-09-28 20:00
Team Bear - Medic
2016-09-25 20:00
Alpha 1-2 - Skyttesoldat
2016-09-24 20:00
Bravo 2-2 - Team Lead 122
2016-09-21 20:00
Zeleny - Skyttegrupp - Sjukvårdare
2016-09-18 20:00
Kompanistab - Kompanichef (GM)
2016-09-15 20:00
Team one - Operator Medic
2016-09-14 20:00
Intresserade - Intresserad
2016-09-11 19:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2016-09-10 20:00
The Red Bull - Team Leader
2016-09-08 20:00
Charlie 1-2 - Team Leader
2016-09-07 20:00
Tata - bataljonsledning - Bataljonsledning
2016-09-06 20:00
Bradley 1 - Commander
2016-09-04 20:00
Charlie - Understödsgrupp - Sjukvårdare (Zeus, Admin)
2016-09-01 20:00
Charlie 1-2 - Team Leader
2016-08-31 20:00
Bravo - Grp C
2016-08-28 20:00
Stab - Plutonschef
2016-08-26 20:00
Fredagsfysare - Det
2016-08-21 20:00
Grupp Två (Anfalls grupp) - Ställföreträdande Gruppchef
2016-08-17 20:00
Alfa - AT
2016-08-14 20:00
Grupp Två - Gruppchef
2016-08-12 20:00
- Olympisk Spelare
2016-08-07 20:00
Báifàn - Stf gruppchef (ambärare)
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp två - KSP Assistent
2016-07-19 20:00
Lokalt hemvärn (Fyll enbart i om alla andra icebefälsplatser är tagna) - Soldat
2016-07-17 20:00
Team 1 - Teamchef
2016-07-14 20:00
Grupp Ett - Chef
2016-07-10 20:00
Yanwò / Charlie / Gamma - Skyttesoldat (grt)
2016-07-03 20:00
Hunter 1-1 - SEAL Operatör
2016-07-02 20:00
Aircav - Gruppchef
2016-06-26 20:00
SOG grupp - Operatör
2016-06-21 20:00
Warlord - Squad Leader
2016-06-17 21:00
Gäster - Turist
2016-06-17 20:00
SOG - Charlie - Operator
2016-06-15 20:00
Operation Commander - Commander
2016-06-12 20:00
Stick 2 - Skyttesoldat
2016-06-09 20:00
Anrop Turistbyrå - Turist
2016-06-08 20:00
Spetnaz Team Kodiak - Commander
2016-06-05 20:00
Grupp Två - Skyttesoldat (AT)
2016-05-29 20:00
Dawn - Vagnsskytt/chef
2016-05-22 20:00
Spelledare - Spelledare (Zeus)
2016-05-18 18:45
Echo Bravo - Sjukvårdare
2016-05-15 20:00
Storm 2 - Operatör
2016-05-08 20:00
STRV 122 grupp - Vagnchef (vagn två)
2016-05-07 20:00
Search team 1 - Soldat
2016-05-06 20:00
NAVY SEAL - Gruppchef
2016-05-04 20:00
Jägargrupp - Skyttesoldat (GRG)
2016-05-01 20:00
Echo Alpha - Gruppchef
2016-04-28 20:00
MSV - Soldat
2016-04-24 20:00
Echo Alpha - KSP90-skytt
2016-04-23 20:00
Opfor - Team 2 - Soldier
2016-04-20 20:00
Adam-Ivar - Ingenjör
2016-04-17 20:00
Vagn tre - Vagnchef
2016-04-15 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-04-06 20:00
Echo Alpha - Stf Gruppchef
2016-04-03 20:00
Echo Alpha - Sjukvårdare
2016-03-27 20:00
Cosmos - RPG Ladd
2016-03-22 20:00
Echo Alpha - Skytt
2016-03-20 20:00
Erik Adam - Ksp-skytt
2016-03-15 20:00
Grupp 1 - GRG Ladd
2016-03-14 20:00
Grupp ett - Gruppchef
2016-03-13 20:00
Delta 2 - Soldat
2016-03-12 20:00
Stalker 2 - Sjukvårdare
2016-03-07 20:00
Särskilda Operations Gruppen - Operatör (Sjukvårdare)
2016-03-06 20:00
Echo Alpha - Rifleman
2016-03-03 20:00
Militär Polis styrkan på ROSÖ - Militärpolis
2016-02-28 18:30
Anropare - Tapper krigare
2016-02-27 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-02-26 20:00
Team one - Operatör
2016-02-22 20:00
Grupp 3 - Soldat
2016-02-21 20:00
Hitman 2-2 - Soldat
Användargrupper
Ansvariga för operationer
Kan administrera Anrops servrar
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers