Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn IISwede
Användarnivå Användare
E-post
Registreringsdatum 2014-09-07 18:23
Senast inloggad 2021-11-27 14:06
Övrig Information
Hemort Enköping
Anrop Squad
ArmA3 - Nick Swede
ArmA2 - Nick Swede
OFP - Nick Swede
Arma 3 DLCs
Apex (Tanoa)
Art of War
Contact
Creator DLC: Global Mobilization
Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire
Creator DLC: Western Sahara
Helicopters
Jets
Karts
Laws of War
Marksmen
Tac-Ops
Tanks
Se alla
DCS Moduler
F/A-18C Hornet
Persian Gulf Map
Se alla
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 515
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 103
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 41
Skapade Operationer
2021-12-08 20:30
2021-11-24 19:30
2021-11-19 20:00
2021-06-26 19:00
2020-11-12 20:00
2020-10-15 20:00
2020-02-15 19:00
2018-10-07 20:00
2017-10-07 19:00
2017-02-24 20:00
2016-09-14 20:00
2016-05-14 19:00
2016-04-01 20:00
2016-03-18 20:00
2016-03-11 19:00
2016-03-04 20:00
2016-02-25 20:00
2016-02-03 20:00
2016-01-18 20:00
2015-09-07 20:00
2015-08-21 20:00
2015-07-31 20:00
2015-07-24 20:00
2015-07-14 20:00
2015-07-03 20:00
2015-06-26 20:00
2015-06-12 20:00
2015-05-01 19:30
2015-04-25 19:30
2015-04-15 20:00
2015-04-10 20:00
2015-04-03 20:00
2015-03-29 20:00
2015-03-24 20:07
2015-03-20 20:00
2015-03-07 20:00
2015-03-03 19:00
2015-01-05 17:30
2015-01-02 20:40
2014-12-15 17:00
2014-10-29 20:00
Deltagit i Operationer
2021-11-24 19:30
Deltagare - Deltagare
2021-11-19 20:00
FREDAGSMYS!!! - Balla Trazan Apansson
2021-11-18 20:00
Ökenkrigare - Thufir Hawat
2021-11-13 17:45
Bravo 1 - LAV-25 Commander/Gunner
2021-11-07 20:00
Alpha 3 - Squad Leader
2021-10-30 11:00
Vandring och middag - Ställföreträdande Vandringsledare
2021-10-23 17:45
Deltagare - Deltagare
2021-10-03 19:30
1 Troop / 2 Section - German Kit - 2-2-C: Section Commander
2021-09-25 18:00
Bravo 1 - Commander - FV432/3 Bulldog
2021-09-20 19:00
Grupp 3 - Squad Leader
2021-09-11 17:45
Alpha 1 - Grenadier
2021-09-05 20:00
Arbetslag 1 - Arbetare
2021-08-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2021-08-21 17:45
Deltagare - Deltagare
2021-08-05 21:00
Grupp 1 - Hoffman
2021-08-04 20:00
Kanonmat - Någon av ovanstående roller
2021-08-02 20:00
Kanonmat - banarne
2021-07-31 17:30
Iraq - Alpha 3 - RPG Assistant
2021-07-05 20:00
AT-1 - Driver
2021-07-03 19:00
Deltagare - Deltagare
2021-06-26 19:00
Delta - Sergeant
2021-06-22 20:00
Spelare - Aleksei Guba
2021-06-12 18:00
Alpha 2 - Team Leader
2021-06-04 19:00
Alpha 2 - Combat Medic
2021-05-21 20:00
Fredags mys - Jag är här för att spela
2021-05-15 18:00
Mike Force - Deltagare
2021-05-14 20:00
Team Two - Demolition Expert
2021-05-08 18:00
Bravo 1 - Section Leader
2021-05-07 20:00
Team One - Team Leader
2021-05-03 20:00
Recon-2 - Driver
2021-04-27 21:30
Kalla krigare - Spec Ops
2021-04-25 20:00
Alpha 10 - Plutonchef
2021-04-23 20:00
Fredagsspeldeltagare - Fredagsspeldeltagare
2021-04-18 20:00
Filip Adam - Sjukvårdare
2021-04-17 18:00
OPFOR | Uppdrag 1 / Uppdrag 2 - ||Swede | Team Leader / Team Leader
2021-04-12 20:00
Recon-2 - Gunner
2021-04-11 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-04-10 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-03-27 18:00
Förrädare - Seeing Theía
2021-03-26 20:00
Fredags firare - Spelare
2021-03-20 18:00
Alpha 2 - Junior Sergeant
2021-03-19 20:08
Deltagare - Deltagare
2021-03-14 20:00
Alpha 10 - Troppchef
2021-03-12 18:50
Amfibieskytte - Stridsbåt 90 / Galt x2 - Skyttesoldat
2021-03-06 18:00
Alpha 4 - Rifleman
2021-02-27 18:00
Blind Zeus (OPFOR) - Blind Zeus
2021-02-26 20:00
Squad - Squad
2021-02-22 20:00
ALPHA 1-3 - Autorifleman (RPK)
2021-02-21 20:00
1:a grupp - Gruppchef
2021-02-13 18:00
Bravo 4 (ansluter till Alpha 2) - Deltagare
2021-02-06 18:00
Alpha 1 - Grenadier (RPG-7V2)
2021-01-31 19:00
Alpha 3 - MAT Loader
2021-01-23 18:00
Finland - A3 - Asst. Auto-Rifleman
2021-01-16 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-01-09 18:00
Bravo 3 - Combat Life Saver
2020-12-21 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-12-05 18:00
Blufor - Alpha 2 - Squad Leader
2020-12-04 20:00
2.00 - ACE 3
2020-11-20 20:00
2.00 - Eden
2020-11-13 20:00
2.00 - Eden
2020-11-12 20:00
Erik Adam - Stridssjukvårdare
2020-11-08 17:00
LR WMIK MILAN - 1x MILAN Land Rover - Section Leader
2020-11-07 19:30
Drogenkartell "Das Syndikat" - Team Beta - Teamleader
2020-10-31 19:45
Grupp - Ksp-skytt
2020-10-26 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-24 19:45
Intresserad och har anmält mig på sidan https://slotlist.info/missions/t13-operation-tetning - Ksp-laddare
2020-10-18 20:00
Team 1 - Soldat
2020-10-17 18:00
Bravo 3 (Anrop & RL) - Skyttesoldat
2020-10-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-08 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-03 18:00
Bravo 1 - Fireteam Leader
2020-10-02 20:30
2 Troop / 3 Section - Section Commander
2020-09-24 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-21 20:00
Foxtrot - Teamleader
2020-09-19 20:00
Charlie - Sjukvårdare
2020-09-05 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-04 20:00
Bear - Roman Chernyshevsky
2020-09-03 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-08-15 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-07-27 20:00
Alpha 2 - Machine Gunner
2020-07-25 18:00
Intresserad men ej säker på deltagande - Reserv
2020-07-23 20:00
Squad - Squad
2020-07-06 20:00
Bravo - Riflemen
2020-07-04 18:00
Intresserade B-styrka - Intresserad
2020-07-02 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-30 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-27 19:30
Deltagare - Deltagare
2020-06-25 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-18 21:00
Kilo (SWE) - Medic
2020-06-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-08 20:00
Charlie - Teamleader
2020-06-07 20:00
2-Lead - Platoon Commander
2020-05-27 19:00
Grupp 1 - Soldat
2020-05-23 18:30
Bravo 1 - Medic
2020-05-21 19:00
Blind Zeus (OPFOR) - Blind Zeus
2020-05-17 18:00
Filip Cesar - Sjukvårdare
2020-05-10 18:00
Lasttestare - Lasttestare
2020-05-06 18:00
Charlie 1 - Driver
2020-05-04 20:00
Group 1 - Rifleman
2020-04-18 18:30
A1 - Rifle
2020-04-13 19:00
Cloak 1-1 - Teamleader
2020-04-04 18:30
Reserver - Reserv
2020-03-28 18:00
Alpha 1 - MG Minimi
2020-03-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-01 19:00
Alpha 1 - Squad Leader
2020-02-22 17:45
Bravo 3 - Autorifleman
2020-02-21 20:30
Deltagare - Deltagare
2020-02-15 19:00
Flera platser tillgängliga - Intresserad
2020-02-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-08 18:00
Bravo 2 (Anrop + PHX) - Sergeant (gruppchef)
2020-02-02 19:00
Alpha 2 - Stf Gruppchef
2020-01-26 20:00
2:a grupp - Gruppchef
2020-01-23 19:30
Squad - Squad
2019-02-03 19:00
Extraplatser - Slusk
2019-02-02 19:45
Kalla Krigare - Kall Krigare
2019-01-27 18:20
Bravo 10 - Ruotsi joukkue - Medic
2019-01-25 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-21 20:00
PACT - China
2019-01-18 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-14 19:00
3rd Section - Section Leader
2019-01-04 20:00
Fredagsmysare - Kebabpizza
2018-12-21 20:00
Squad - Spelare
2018-12-09 18:20
B2 - Rifle Squad - Rifleman - Swede
2018-12-08 20:00
Rekognoseringsgrupp - Spanare
2018-11-16 20:00
Fredagswarlords - Deltagare
2018-11-15 19:00
Warlords - Warlord
2018-11-10 20:00
Turister - Swede
2018-10-27 18:45
Frivilliga - Sjukvårdare
2018-10-12 20:00
Fredagsmysare - Myswede
2018-10-07 20:00
AAF MAT Team - Asst. Medium Anti-tank
2018-09-27 19:00
3 Section - Bravo 5-3 - Combat Lifesaver
2018-09-23 20:00
Baker Squad - Assistant Autorifleman
2018-09-21 20:00
Blufor - Blue Leader
2018-09-15 19:00
Queen 4 - Fireteam Leader
2018-09-09 21:00
Gustav Kalle | Spaningsgrupp - Gruppchef | Stridspar 1
2018-09-09 20:00
Erik Kalle - Grg-ladd | Stridspar 3
2018-09-07 21:00
Fredagsmys - Mysare
2018-08-25 08:00
Jag ska dit! - För egen maskin - Anropare
2018-08-18 19:01
B2 - SL
2018-08-18 19:00
A1 - MG Asst
2018-07-28 21:00
Grupp 1 - Deltagare
2018-07-20 20:00
Deltagare - Soldat
2018-07-06 20:00
Viper Team Sigma - JTAC
2018-06-16 20:00
Stridsgrupp Damprop - Skyttesoldat
2018-06-08 20:00
Squad 1 - Soldat
2018-05-29 20:00
Gustav Bertil - GRG Skytt
2018-05-28 20:10
Squad 1 - Tapper soldat
2018-05-18 20:00
SQUAD 1 - Slusk
2018-04-29 20:00
Filip Bertil - Stf Gruppchef
2018-04-27 20:00
Grupp 1 - Spelare
2018-04-23 19:00
Filip Adam - GRG Skytt
2018-04-20 20:00
Ares 1-1 (Kräver DLC) - Driver
2018-04-15 18:00
Skyttegrupp - Ksp Ass
2018-04-08 19:00
CHARLIE - Skyttepluton - Plutonchef
2018-03-18 20:00
Gustav Bertil - Skyttesoldat | Ksp-ass
2018-01-06 18:00
Anrop - Deltagare
2017-12-10 21:30
Yankee Alpha - ATGM team - Team Leader
2017-12-10 20:45
Bravo 2-1 - Fireteam - Assistant autorifleman
2017-12-10 20:00
Skyttegrupp 3 - Gruppchef
2017-12-03 20:00
Gideon Kalle - Ryhmänjohtaja (KES XX)
2017-11-26 20:00
Bygdens jaktlag - Jägare
2017-11-24 20:00
Deltagare - Anropare
2017-10-28 19:00
Intresserade - Intresserad
2017-10-06 20:00
Open Beta - Pleb
2017-09-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2017-08-27 20:00
Echo Alpha - Team Leader
2017-08-25 20:00
Cannonfodder - Kanonmat
2017-08-06 20:00
Helge Cesar - Soldat
2017-07-07 21:00
Spelare - Patrullerande soldat
2017-07-02 20:00
BAFFLE - Sappör
2017-06-03 21:00
Gravel - Rifle
2017-06-03 20:00
Team 1 B 1 - Machine Gunner Asst
2017-05-11 20:00
Spelare - Dr. John Seward
2017-05-05 20:00
Recon Grupp - Soldat
2017-04-27 20:00
Team 2 - Chef
2017-04-23 20:00
Grupp 1 - RPG-skytt
2017-04-16 20:45
Skyttegrupp 2 - Fältarbetare
2017-04-16 20:00
Skyttegrupp 2 - Gruppchef
2017-04-09 20:00
Foxtrot Victor 1 - Gruppchef
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Skyttesoldat
2017-03-19 20:00
Stomper 1 (M1A1 Abrams) - Stomper 1-2 "Hannibal" - Vagnchef
2017-03-17 20:00
Kvällarna - Fredagskväll
2017-02-24 20:00
Fredagsmys! - Svenska LantChips
2017-01-07 20:00
Bamse - KSP-Skytt
2016-12-09 20:00
Team 1 - Soldat
2016-11-11 20:05
Tillbehören - Kikkoman Soja
2016-11-06 20:00
ALFA 1-2 - Skarpskytt
2016-10-28 20:00
Friday - Röda Tomaten
2016-10-17 19:00
Krigare - Frankrike
2016-10-08 20:00
Alpha Quebec (3x Strv 102) - AQ1 = Plutonchef
2016-10-07 20:00
Bravo 2-1 - Gruppchef
2016-09-30 20:00
Ljushuvuden - Lägerelden
2016-09-27 20:00
Kommer. - Kommer.
2016-09-25 20:00
Alpha 1-1 - Skyttesoldat
2016-09-18 20:00
3:e skyttegrupp - Gruppchef (AK4)
2016-09-08 20:00
Charlie 1-1 - Squad Leader
2016-09-07 20:00
Zeleny - Skyttegrupp - Sjukvårdare
2016-09-04 20:00
Alpha - Skyttegrupp 1 - Ksp-ladd
2016-09-01 20:00
Charlie 1-1 - Squad Leader
2016-08-07 20:00
Shuijiao - Stf gruppchef (ambärare)
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp ett - Gruppchef
2016-08-01 20:00
US Army Squad 1 - Soldat Gevär
2016-07-15 20:00
Erik Kalle - Motståndsledare - Gruppchef
2016-07-10 20:00
Kāoyá / Bravo / Beta - Stf gruppchef (ambärare)
2016-07-03 20:00
Hunter 1-1 - SEAL Gruppchef
2016-06-10 20:00
UB6 - Radiooperatör (radiorum)
2016-06-09 20:00
Anrop Turistbyrå - Turist
2016-06-06 10:00
Axelmakterna - Italien
2016-06-03 20:00
Fireteam One - Squadleader
2016-05-18 18:45
Foxtrot Bravo - Ksp-Ass
2016-05-14 19:00
Tidigare spelare -
2016-04-03 20:00
Golf Alpha - Soldat AT
2016-04-01 20:00
Spelare - Spelare
2016-03-22 20:00
Tango Uniform - Gruppchef
2016-03-19 18:00
Deltagare - Deltagare
2016-03-18 20:00
Fredagsmys - Spelare
2016-03-14 20:00
Stab - Operationsledare
2016-03-13 20:00
Delta 2 - Team Leader
2016-03-11 19:00
I Gud mitt hopp - Fältmarskalk Lennart Torstensson
2016-03-06 20:00
Golf Alpha - Leader
2016-03-04 20:00
Spelare - Spelare
2016-03-03 20:00
SOG "KILO LIMA" - Sjukvårdare
2016-02-27 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-02-25 20:00
Spelare - Gruppchef
2016-02-21 20:00
Hitman 2-2 - Gruppchef
2016-02-03 20:00
Spontan Arma - Spelare
2016-01-31 18:00
OPFOR - SOLDATJÄVEL
2016-01-29 19:00
Fredagsmysare - Dill & Gräddfil
2016-01-18 20:00
Spelare - Spelare
2016-01-17 19:45
Team Charlie - Police
2016-01-15 20:00
Fredagslirare -
2016-01-10 20:00
Jag kommer! - Anropare
2016-01-08 20:00
Team Poseidon - Skyttesoldat
2015-10-11 20:00
Grupp tre - Sjukvårdare
2015-10-10 20:00
team3 - slusk
2015-09-27 18:00
Grupp 1 - Chef
2015-09-25 20:00
Särskilda Operations Gruppen - Gruppchef
2015-09-18 20:00
Frivilliga - frivillig krigare
2015-09-11 20:00
Special Forces - Spelare
2015-09-07 20:00
Instruktörer - Instruktör
2015-08-29 19:30
Frivilligkåren - Soldat
2015-08-21 20:00
Spelare - Spelare
2015-08-20 20:00
Team One - Ledare
2015-08-16 20:00
Narcos - Narco
2015-08-15 20:00
Badger Team - Medic
2015-07-31 20:00
Dragonfly - Pilot
2015-07-24 20:00
Spelare - Spelare
2015-07-15 20:00
Filip-Adam - GruppC
2015-07-14 20:00
Vulture - Vulture 1
2015-07-11 20:00
Sabre team - Gruppchef
2015-07-10 20:00
Deltagare -
2015-07-03 20:00
17th Norfolk Regiment - Thornberrys bastards - Alpha SQL
2015-06-28 20:00
Charlie 1-1 - Teamlead
2015-06-26 20:00
Fredagsmysare - ANROP - Spelare
2015-06-21 20:00
Alpha 1-1 - P-Skott
2015-06-12 20:00
Spelare - Spelare
2015-06-07 19:00
Slavery ( crew ) - helikopteri piiloti yksi
2015-05-19 20:00
Träningsgrupp - Menig
2015-05-05 20:00
Träningsgrupp - Menig
2015-05-02 20:00
Speltokar - Spel Hatare
2015-05-01 19:30
Spelare - Spelare
2015-04-27 19:30
Gäster Från Anrop -
2015-04-25 19:30
Spelare - Spelare
2015-04-24 20:00
Dunder (Skyttegrupp) - RPG-Laddare
2015-04-15 20:00
Game Masters - Zeus
2015-04-10 20:00
Electric Banana Tajm - Balla Trazan Apansson
2015-04-03 20:00
Spelare - Lygophobia
2015-03-27 19:00
Tyskarna från bryggeriet - Veltins
2015-03-24 20:07
Spelare - Spelare
2015-03-22 20:00
Golf Alpha - Sjukvårdare
2015-03-20 20:00
FREDAGSMYS!!! - Skittles
2015-03-19 20:15
India November - Plutonchef
2015-03-14 20:00
Hastati 1-2 - Grupp Chef
2015-03-07 20:00
Spelare - Spelare
2015-03-03 19:00
HQ - Plutonchef
2015-02-27 20:00
Fredagsmysarna - Fanta Exotic
2015-02-21 18:00
OFP veteranerna - General Guba
2015-02-13 19:00
Blue Hawk - Gruppchef
2015-02-07 20:00
Nostalgikerna - Robert Hammer
2015-02-06 20:00
Echo Bravo - KSP Skytt
2015-02-01 20:00
Echo Alpha - Soldat
2015-01-30 20:00
Erik Adam - Erik Adam 1 / GrpC
2015-01-23 20:00
Viper 1 - Team Leader
2015-01-20 20:00
Charlie - Team Leader
2015-01-10 17:00
Bygglag 1 - 3
2015-01-05 20:00
Spannings Omgång - Gruppchef
2015-01-05 17:30
Spelare - Spelare
2015-01-04 20:00
Badger one - Grupp Chef
2015-01-02 20:40
Adam - Soldat
2014-12-23 20:00
Chokladkalendern - Lucka 5
2014-12-15 17:00
Adam - Soldat
2014-12-14 20:00
Gustav Adam - Ställföreträdande gruppchef
2014-12-13 18:00
Ryska Federationen - Vladimir Putin
2014-12-12 20:00
Mysargänget - Sjösjuka
2014-11-28 20:00
Mysargänget - Canderous Ordo
2014-11-21 20:00
Mysargänget - Generalmajor Kexchoklad
2014-11-18 20:00
Anrop - 2
2014-11-14 20:00
- Råtta
2014-11-09 20:00
Halo 1-1 - Pilot
2014-10-31 20:00
Fordons Grupp - Gruppchef/Vagnschef 1
2014-10-29 20:00
AFRF - Anna - KSP
2014-10-24 20:00
1st Grupp(Skyttegrupp) - Sjukvårdare
2014-10-03 20:00
Bravo 1-1 - KSP-Skytt
2014-10-02 21:00
Soldatpack - Soldatpack
2014-09-28 20:00
Grupp Montana - Gruppchef
2014-09-26 20:00
Alfa 1-1 (stab) - Plutonchef Bravo
2014-09-12 20:00
Storm tre - Fältläkare
2014-09-07 20:00
Bertil Fyra - GruppC
Användargrupper
Ansvariga för operationer
Kan administrera Anrops servrar
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers