Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn R8TeD
Användarnivå Användare
Registreringsdatum 2013-12-01 16:44
Senast inloggad 2021-09-03 14:39
Övrig Information
Hemort Göteborg
Anrop Squad
ArmA3 - Nick R8TeD
DCS Moduler
Äger inga DCS moduler
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 248
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 42
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 0
Skapade Operationer
Har ej skapat några operationer
Deltagit i Operationer
2021-06-04 19:00
Alpha 3 - Rifleman
2021-05-21 20:00
Fredags mys - Jag är här för att spela
2021-05-16 20:00
Livoniska nationalgardet - Nationalgardist
2021-05-14 20:00
Team Two - Machine Gunner
2021-05-12 20:00
Ledare - Milisman
2021-05-09 20:00
Get some - Get some
2021-05-05 20:00
Pilots - Pilot
2021-04-28 20:00
Jägargrupp Två - Fältarbetare
2021-04-25 20:00
Alpha 10 - Observatör / Grg-laddare
2021-04-23 20:00
Fredagsspeldeltagare - Fredagsspeldeltagare
2021-04-21 20:00
SAS Team Two - Teamleader/Thomson SMG
2021-04-18 20:00
Filip Adam - KSPskytt
2021-04-16 19:00
Brittiska överlevare - Överlevare
2021-04-04 19:00
Alpha 3 - AR Assistant
2021-04-02 20:00
Spetsnaz Team two - KSP skytt
2021-03-28 20:00
Grupp Ett - KSP skytt
2021-03-26 20:00
Fredags firare - Spelare
2021-03-21 20:00
Elever - Elev
2021-03-14 20:00
Alpha 2 - Stf. Gruppchef (GRT)
2021-03-08 20:00
Operatörer - Operatör
2021-02-22 20:00
ALPHA 1-3 - Combat Life Saver
2021-02-21 20:00
2:a grupp - Stf gruppchef
2021-01-31 19:00
Alpha 2 - Rifleman | LAT
2020-10-04 19:40
Alpha 2 - Rifleman (M136)
2020-09-20 19:40
Bravo - Autorifleman
2020-08-30 20:00
Team 2 - Grenadier
2020-06-30 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-28 19:00
Erik - Adam | Mekaniserad skyttegrupp | CV9040C - Skarpskytt
2020-06-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-05-31 20:00
Bravo Team - Operator (Reconnaissance Specialist)
2020-04-19 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-04-13 19:00
Dagger 2-1 - Scout
2020-03-22 20:00
Erik Johan - GRG Skytt
2020-03-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-01 19:00
Alpha 1 - Rifleman | LAW
2020-01-26 20:00
3:e grupp - Kg-skytt (RPK)
2020-01-21 16:00
1 - 6
2020-01-19 14:00
Alpha 2 (Stormstyrka) - (-3)Sjukvårdare
2020-01-18 20:00
Polisens lokala Piketstyrka (Reserver, Spelgaranti) - Piketpolis
2019-10-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-29 19:00
Andra Grupp - Skyttesoldat (M1 Garand)
2019-09-22 20:00
Grupp ett - Ställföreträdande Gruppchef
2019-09-08 19:00
Alpha 2 - Rifle Squad - Assistant Machinegunner
2019-08-18 20:00
Adam 1-2 - KSP skytt
2019-08-09 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-21 20:00
Kandidater - Kandidat
2019-07-14 19:00
Räddningspatrull - Prickskytt
2019-06-23 19:00
Razor Squad - SEAL AT Operator
2019-05-12 19:00
Mujaheddin (B-styrka) - Krigare
2019-05-05 19:00
Soldater - Soldat
2019-04-28 19:00
Alpha 2 - KSP Skytt
2019-04-07 19:00
Reservplatser (kommer få spela) - Reserv
2019-03-31 19:00
Team Two - Grunt
2019-03-24 19:00
Grupp Ett - KSP Skytt
2019-03-17 20:00
Grupp Två - Gruppchef
2019-02-24 20:00
Grupp Ett - Ställföreträdande gruppchef
2019-02-17 19:00
Alpha 1 - Rifleman (M136) [Fire Team 1]
2019-02-10 19:30
Deltagare - Deltagare
2019-02-03 19:00
Alpha 2 - Rifleman (AT)
2019-01-20 20:00
Alpha 1 - Automatic Rifleman [Fire Team 2]
2019-01-13 20:00
Alpha 2 - AR
2019-01-06 20:00
Grupp B - Ställföreträdande gruppchef
2018-12-09 18:20
B1 - Rifle Squad - Submachinegunner - R8TeD
2018-12-02 20:00
Helge Adam - Soldat
2018-11-11 20:00
Spelare - Spelare
2018-11-04 20:00
Vagn Två (Erik Adam) - Skyttesoldat
2018-10-21 20:00
Grupp Ett - Ställföreträdande Gruppchef
2018-10-14 19:30
Kosmos 1 | Skyttegrupp - Kulspruteskytt
2018-10-07 20:00
Assault Team Bravo - Explosive Specialist
2018-09-23 20:00
Able Squad - Teamleader
2018-09-16 20:00
Team Ragnar - Operatör
2018-09-09 21:00
Erik Kalle | Spaningsgrupp - Grg-skytt | Stridspar 3
2018-09-09 20:00
Gustav Kalle - Ksp-skytt | Stridspar 3
2018-09-02 20:00
Grupp Ett - Sjukvårdare
2018-08-15 20:00
Team 2 - Operator (engineer)
2018-08-12 20:00
Grupp tre - Chef
2018-08-05 20:00
Grupp Tre - Skyttesoldat PV Robot
2018-07-23 20:00
Deltagare - Soldat
2018-07-18 20:00
HKP 16 - Pilot
2018-07-08 20:00
Grupp tre - Skyttesoldat
2018-07-06 20:00
Mi-48 "Tehran" - Gunner
2018-07-04 20:00
Razor 1-1 - Teamleader (Mission Commander)
2018-07-01 20:00
Filip Adam - Skyttesoldat | Blå omgång
2018-06-10 20:00
Filip Kalle - Signalist
2018-06-03 20:00
Grupp ett - Skyttesoldat AT
2018-05-29 20:00
Erik Bertil - AT Skytt / Fordonsskytt
2018-05-27 20:00
Grupp två - Ställföreträdande gruppchef
2018-05-20 21:00
Filip Adam - Stridssjukvårdare
2018-05-20 20:00
Gustav Adam - Grg-ladd | Blå omgång
2018-05-16 19:30
Kadetter - Kadett
2018-05-13 20:00
Grupp två - Ställföreträdande gruppchef (Thompson SMG)
2018-05-06 20:00
Meteor - spaningsomgång - Spaningssoldat
2018-05-02 20:00
Kustjägargrupp - KSP skytt
2018-04-29 20:00
Filip Bertil - Skyttesoldat | Pskott 86
2018-04-26 20:00
Team 1 - Operator (engineer)
2018-04-22 20:00
Sleipner - Uppdragsspecialist 1
2018-04-15 18:00
Skyttegrupp - Specialist
2018-04-11 20:00
Red Team - Teamleader
2018-04-08 19:00
CHARLIE 1-2 (skyttegrupp) - Fältarbetare
2018-04-06 20:00
Deltagare - Skarpskytt
2018-04-02 20:00
3rd Squad - Machinegunner M1919
2018-03-25 20:00
Grupp Två - Sjukvårdare
2018-03-21 20:00
Team ett - Sjukvårdare
2018-03-18 20:00
Filip Bertil - Skyttesoldat | Pskott 86
2018-03-16 20:00
FRIA KRIGARE - Fri Krigare
2018-03-11 20:00
Grupp två - Sjukvårdare
2018-02-25 20:00
Erik kalle - Ställföreträdande Gruppchef | Grt | Pskott
2018-02-18 20:00
Grupp 1 - Skyttesoldat
2018-02-11 20:00
Andra Grupp - Ställföreträdande Gruppchef
2018-02-05 19:00
Skyttegrupp - Soldat
2018-02-04 20:00
Filip Adam - Skyttesoldat | Pskott
2018-02-02 19:00
Fria krigare - Krigare
2017-05-25 20:00
Alpha - Sjukvårdare
2017-05-22 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-21 21:15
Shelldrake - Granatkastargrupp - Grk-laddare
2017-05-21 20:00
Foxhound 3 - Skyttegrupp - Gruppchef
2017-05-19 20:00
Operatör - Fredags Operatör
2017-05-14 20:00
Vagn tre - KSP skytt
2017-05-07 20:00
Filip Cesar - Ställföreträdande Gruppchef (Pskott)
2017-05-05 20:00
Recon Grupp - GruppC
2017-04-28 20:00
Fria Krigare - Fri Krigare
2017-04-27 20:00
Team 1 - Stf chef (grt)
2017-04-23 20:00
Grupp 1 - Stf gruppchef
2017-03-27 20:00
Testare - Spelare
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Skyttesoldat
2017-03-25 20:00
Spelare - Spelare
2017-03-23 20:00
Träning - Träning
2017-03-19 20:00
Sparrow 1-1 (AH-6) - AH-6 Littlebird - pilot
2017-03-12 20:00
Flyg - Pilot
2017-03-05 20:00
Gustav Adam - Ksp 58
2017-03-03 20:00
Barnbordet - Unge som aldrig är tyst
2017-02-26 20:00
1:a stötgrupp - Skarpskytt
2017-02-24 20:00
Fredagsmys! - Pringles
2017-02-19 20:00
Vadim 5 Gamma - Pionjär
2017-02-17 20:00
Fria Krigare - Soldat E
2017-02-15 20:00
UD - Fredsmäklaren
2017-02-12 20:00
Viper - M163A1 VADS (lvkv) - Förare
2017-02-08 20:00
Battleaxe - Teamleader
2017-02-05 20:00
Hitman 1 - Sjukvårdare
2017-02-03 20:00
Filip Kalle - FARB
2017-01-29 20:00
Grupp ett (Skytte) - Gruppchef
2017-01-27 20:00
Krocktestare - Dummy
2017-01-25 20:00
Deltagare - Spelare
2017-01-22 20:00
Grupp Tre - Ställföreträdande Gruppchef
2017-01-21 20:00
Head Eagle (Plut) - Pilot Transport (UH-60)
2017-01-20 19:00
Fredagsmys - A
2017-01-18 20:00
Commando Team 1 - Teamleader
2017-01-15 20:00
Erik Adam (skytte) - StfGruppchef
2017-01-08 20:00
Erik Kalle - Ställföreträdande gruppchef
2017-01-01 20:00
US Navy Seals Grupp tre - Teamleader
2016-12-21 20:00
"Griffin 1-1" - Operatör (AK)
2016-08-28 20:00
Extra soldater (Kommer få spela) - Soldat
2015-09-20 20:00
WOLF - KSP
2015-02-13 19:00
Blue Eagle - AT Skytt
2014-12-07 20:00
Hades 1-1 - Team Leader
2014-11-22 20:00
Bravo 1-1 Assault Team - Automatic Rifleman
2014-11-09 20:00
Echo 1-1 - KSP Skyttt
2014-10-05 20:00
Easy - Skytt
2014-08-24 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat / Förare
2014-07-26 14:00
Skulle vilja - Intresserad
2014-07-09 20:00
Vympel ett - Grupp Chef
2014-06-11 20:00
FA - Skyttesoldat
2014-06-08 20:00
Echo Alpha - Stf. Gruppchef
2014-06-01 18:00
Delta 1-1 (4h) - Fordonsskytt
2014-05-28 20:00
GOLF ALPHA - Stf.Gruppchef/Signalist (ak5/pskott86)
2014-05-25 20:00
Echo Alfa - Stf gruppchef
2014-05-21 20:00
TJ - Kompaniledning - Skytt
2014-05-18 20:00
Bittersteel 1-2, skyttegrupp - Kspskytt
2014-05-14 20:00
FA - Stf gruppchef
2014-05-11 20:00
Bittersteel 1-3, skyttegrupp - Sjukvårdare
2014-03-30 20:00
Golf Bravo - Förare
2014-03-12 20:00
Fjärde grupp - Hotel Alpha - Gruppchef
2014-03-07 20:00
Ja jag kommer - Ja jag kommer
2014-03-03 20:00
Intresserad - Intresserad
2014-02-26 19:00
Hammaren - Operatör
2014-02-07 20:00
Civila - Civil
2014-02-05 20:00
Echo-Alpha - Skyttesoldat AT
2014-02-02 19:45
Bravo Company 2-1 V3 - Skytt
2014-01-28 20:00
Grupp1 - soldat
2014-01-15 20:00
Bravo Foxtrot - Skyttesoldat AT
2014-01-14 19:45
Foxtrot-Alpha - Skyttesoldat Gtillsats
2014-01-12 17:30
Echo (CQB) (4h) - Sprängexpert
2014-01-11 20:00
Echo-Alpha(Alpha1-2) - Skyttesoldat AT
2014-01-09 19:30
Opfor - 2
2014-01-08 19:45
Mike Victor - Skyttesoldat
2013-12-18 20:00
Foxtrot Bravo - Skyttegrupp - Skytt
2013-12-15 19:45
Lima Oscar (marktrupp) - Skyttesoldat
2013-12-11 20:00
Grupp 4 - Soldat
2013-12-02 20:00
Taggade elever - Elev
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers