Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn Adams
Användarnivå Användare
Registreringsdatum 2014-01-14 21:15
Senast inloggad 2021-07-19 12:11
Övrig Information
Hemort Svearike
Anrop Squad
ArmA3 - Nick Adams
ArmA2 - Nick -------------
DCS Moduler
A-10C Warthog
AJS-37 Viggen
NEVADA Test and Training Range Map
Persian Gulf Map
Streaming
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 51
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 9
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 0
Skapade Operationer
Har ej skapat några operationer
Deltagit i Operationer
2019-11-17 20:15
2a Grupp - Gruppchef
2019-11-17 19:00
Erik Bertil - Skytt
2019-10-27 20:00
"Hog" - Prickskytt
2019-10-19 17:45
Deltagare - Deltagare
2019-10-17 20:00
Spelare - Deltagare
2019-08-10 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-25 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-21 20:00
Kandidater - Kandidat
2019-07-10 18:15
Deltagare - Deltagare
2019-06-16 20:30
1-Bravo - Gunner
2019-06-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-26 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-25 18:30
Deltagare - Deltagare
2019-05-24 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-19 17:45
Deltagare - Deltagare
2019-05-12 19:00
Zvezda 1 - Motoriserad skyttegrupp - Fältarbetare
2019-05-05 19:00
Soldater - Soldat
2019-04-28 19:00
Alpha 1 - KSP Assistant
2019-04-22 19:00
Filip Adam - Pansavärnsrobotsoldat
2019-04-13 18:00
Finlands sak är vår! - Frivillig
2019-04-07 19:00
Stomper 1 - Tank Platoon [Anrop] - Gunner
2019-03-31 19:00
Shotcaller - "Heavymedic"
2019-03-24 19:00
Grupp Två - KSP Skytt
2019-03-23 18:00
Bravo 1 - Anrop/AFI - Rifleman
2019-03-17 20:00
Plutonstab - Prickskytt
2019-03-10 19:00
ALPHA 1 - Rifle squad - Combat Engineer
2019-03-03 19:00
Plutonstab - Prickskytt
2019-02-24 20:00
Grupp Tre - KSP Skytt
2019-02-18 19:00
ICEBOX 1-2 (Hkp - understöd/spaning) - Uppdragsspecialist
2019-02-17 19:00
Alpha 10 - Platoon Medic
2019-02-10 19:30
Deltagare - Deltagare
2019-02-03 19:00
Alpha 2 - Grenadier
2019-02-02 19:45
Kalla Krigare - Kall Krigare
2019-01-30 20:00
Oden 1 AJS-37 (ATTACK) - Oden 1-2
2019-01-25 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-23 20:00
AJS-37 Viggen Attack - Oden 1-2
2019-01-21 20:00
NATO - Norway
2019-01-20 20:00
Alpha 10 - Platoon Medic
2019-01-18 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-13 20:00
Alpha 1 - Rifleman (LAT)
2019-01-11 20:20
Fredagsmysare - Gott & Blandat Cola
2019-01-06 20:00
Grupp B - Skyttesoldat
2019-01-05 20:45
Fallskärmshoppare - Fallskärmshoppare
2019-01-04 20:00
Fredagsmysare - Djungelvrål
2018-12-30 20:00
Able Red - Autorifleman
2018-12-16 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-11-24 20:00
Lednings team - Sniper
2018-11-18 20:00
First Section - Brengunner
2018-11-16 20:00
Fredagswarlords - Deltagare
2018-11-04 20:00
Vagn Tre (Filip Adam) - Skyttesoldat AT
2018-09-27 19:00
3 Section - Bravo 5-3 - L7A2 MMG Gunner
2018-09-23 20:00
Charlie Squad - Sniper
2018-09-21 20:00
Blufor - Blue
2018-09-16 20:00
Team Ragnar - KSP skytt
2018-09-15 19:00
Queen 4 - Grenadier
2018-09-09 21:00
Adam Johan | Granatkastartropp - Riktare | Pjäs 2
2018-09-09 20:00
Gustav Kalle - Pvrobotass | Stridspar 2
2018-09-02 20:00
Plutonstab - Prickskytt
2018-08-26 20:00
Team 3 - Operator (Marksman)
2018-08-18 19:01
B1 - Rifle
2018-08-18 19:00
A2 - MG Asst
2018-08-12 20:00
Grupp ett - Rebell
2018-08-07 19:00
Deltagare - Överste
2018-08-05 20:00
Grupp Tre - Sjukvårdare
2018-07-31 21:00
Deltagare - Deltagare
2018-07-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-07-29 20:00
Stridsvagn - Förare
2018-07-28 21:00
Grupp 2 - Deltagare
2018-07-22 20:00
Jalk - Prickskytt
2018-07-20 20:00
Deltagare - Soldat
2018-07-18 20:00
Ryska Flygvapnet - Nedskjuten pilot
2018-07-08 20:00
Grupp Två - Sjukvårdare
2018-07-06 20:00
Viper Team Sigma - Demolition Specialist
2018-07-04 20:00
Razor 1-1 - Demolition Specialist
2018-07-01 20:00
Erik Adam - Ksp-skytt | Blå omgång
2018-06-24 20:00
Stridsvagn - Skytt
2018-06-10 20:00
Filip Kalle - Fältarbetare
2018-06-08 20:00
Squad 1 - Soldat
2018-06-03 20:00
Grupp tre - Skarpskytt
2018-05-29 20:00
Erik Bertil - Skytt (M203)
2018-05-27 20:00
Grupp tre - Skarpskytt
2018-05-20 21:00
Erik Adam - Skyttesoldat | Gul omgång
2018-05-20 20:00
Filip Adam - Ksp-skytt | Blå omgång
2018-05-07 19:00
Förpatrull - Ksp ladd
2018-05-06 20:00
Zvezda 1 - Motoriserad skyttegrupp - Fältarbetare
2018-05-02 20:00
Kustjägargrupp - GRG Skytt
2018-04-29 20:00
Erik Bertil - Ksp-skytt | Ksp 90
2018-04-23 19:00
Filip Adam - Sjukvårdare
2018-04-22 20:00
Sleipner - Uppdragsspecialist 2
2018-04-21 19:37
Piloter - Pilotbosse
2018-04-20 20:00
Ares 1-3 (Kräver DLC) - Driver
2018-04-19 20:00
Grupp 2 - Operator
2018-04-17 20:00
AAAAAA JAG VILL VARA MED - SPELARE MED ATTITYD
2018-04-15 18:00
Skyttegrupp - Ksp Ass
2018-04-08 19:00
CHARLIE 1-2 (skyttegrupp) - Ksp-laddare
2018-04-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-04-02 20:00
2nd Squad - Teamleader
2018-03-25 20:00
Grupp Tre - Skyttesoldat GRG
2018-03-21 20:00
Team ett - Prickskytt
2018-03-18 20:00
Erik Bertil - Ksp-skytt | Ksp 90
2018-03-16 20:00
ERIK KALLE - JÄGARGRUPP - Skarpskytt
2018-03-15 20:00
Charlie - Operator
2018-03-11 20:00
Grupp ett - KSP skytt
2018-03-08 20:00
Ghost 1-5 - Assault Specialist
2018-03-04 20:00
Grupp ett - Skyttesoldat
2018-02-25 20:00
Erik kalle - Skarpskytt | Psg 90 | Pskott
2018-02-24 18:00
A3 - RIFLE
2018-02-21 20:00
Yngve Röd - Pilot
2018-02-18 20:00
Grupp 1 - Skyttesoldat
2018-02-17 19:00
Logistik - Pilot
2018-02-16 21:30
Logistik - Engineer
2018-02-10 20:00
Platoon HQ - Platoon Sergeant
2018-02-09 20:00
Xerxes Adam - Engineer
2018-02-04 20:00
Filip Adam - Kulspruteskytt | Ksp 90
2018-02-03 18:00
B2 - Riflemen
2018-02-02 19:00
Fria krigare - Krigare
2018-02-01 19:37
Anrops flygvapen - Pilot
2018-01-28 20:00
Hammer 1-3 - Förare
2018-01-26 20:00
Gissla - Benny
2018-01-24 20:30
SOG - Operatör
2018-01-21 20:00
Ironside 3-2 - Gunner
2018-01-19 20:00
Team Yelena - Sniper
2018-01-17 20:00
Spelare - Rebell
2018-01-14 19:00
Anrop Squad 2 - Soldier
2018-01-12 20:00
Planets besättning - Andrepilot
2018-01-07 20:00
Foxtrot Alpha - Skytt
2018-01-06 18:00
Anrop - Deltagare
2018-01-03 20:00
Röd Grupp 1 - Soldat
2017-12-30 20:00
Fångar - Fånge
2017-12-10 21:30
Combat Team Yankee - Driver (LAV C2)
2017-12-10 20:45
Bravo - Rifle platoon - Platoon Medic
2017-12-10 20:00
Skyttegrupp 1 - AT-skytt (M1A1 Bazooka)
2017-12-03 20:00
Eemeli Kalle - Ryhmän varajohtaja (KES XX)
2017-12-02 20:00
Operators - Operator
2017-11-26 20:00
Bygdens jaktlag - Jägare
2017-11-19 20:00
Skyttegrupp två - KSP skytt (MG34)
2017-11-17 20:00
Fria Krigare - Fri Krigare
2017-11-12 20:00
Jägare - Jägare
2017-11-11 20:00
Team Serpent - Sniper
2017-11-08 20:00
Razor team - Marksman
2017-10-29 20:00
Oberoende observatörer - EOD (LOW)
2017-10-28 19:00
Intresserade - Intresserad
2017-10-21 20:00
Filip Adam - Gruppchef
2017-10-15 20:00
Grupp ett - Ställföreträdande Gruppchef
2017-10-08 20:00
Grupp 1 - Minör
2017-10-07 19:00
Jag Kommer - Spelare
2017-10-06 20:00
ARMA För livet - Elit
2017-10-01 20:00
Båtbesättningar Stridsbåt 90 - Förare (Båt ett)
2017-09-29 20:00
Antti - Korpraali - Fältarbetare
2017-09-24 20:00
Plutonsstab - Prickskytt
2017-09-22 20:00
Grupp två - Ställföreträdande Gruppchef
2017-09-10 20:00
Team Bravo - AT Operator
2017-09-06 20:00
Motståndsrörelsen - Polis
2017-09-03 21:20
Kirill 2 - PVTGB 1 (UAZ SPG) - Skytt
2017-09-03 20:40
Kochka 1 - Skyttegrupp - RPK-skytt
2017-09-03 20:00
Dmitrij - ledning - Prickskytt
2017-09-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2017-08-30 20:00
Team Ett - Gruppchef
2017-08-27 20:00
Echo Alpha - Combat Engineer
2017-08-25 20:00
Cannonfodder - Kanonmat
2017-08-23 20:00
Alpha Team - Rifleman
2017-08-20 20:00
Skyttegrupp 2 - Grg-skytt (Carl Gustav)
2017-08-16 19:45
Aspiranter - Gruppchef
2017-08-13 20:00
Team 3 - Machinegunner
2017-08-09 20:00
Patrull Ett - Fältarbetare
2017-08-06 20:00
Erik Cesar - Soldat
2017-08-04 18:00
Adam-Adam - KspSkytt
2017-08-01 20:00
Team Alpha - AR Operator
2017-07-30 20:00
Tiger Ein - Skytt
2017-07-29 20:00
Opolchenie - Pionjär
2017-07-26 20:00
Instruktörer - Hjälpinstruktör
2017-07-25 20:00
Teamleader - Teamleader
2017-07-21 20:30
Dynamiska Spanare - Dynamisk Spanare
2017-07-16 20:00
Filip Adam - Skyttesoldat (AT)
2017-07-09 20:00
Heikki Kalle - Vastahakoinen ampuja PSTOHJ 2000
2017-07-08 20:00
Golden Knights - Sniper
2017-07-06 20:00
SOG Team - Operatör KSP
2017-07-02 20:00
BAFFLE - Skarpskytt
2017-06-28 20:30
Spelare - Vilsen soldat
2017-06-25 20:00
1st Section - GPMG Gunner
2017-06-24 20:00
Knight 1-2 - Skytt
2017-06-19 20:00
Alpha Squad - Soldat
2017-06-18 20:00
1st Section - Explosives expert
2017-06-11 19:00
Echo Bravo (Skyttegrupp) - åker Bravo Quebec Vagn - Kulspruteskytt
2017-06-09 20:00
Rikets Bästa - Kamrat
2017-06-06 20:00
Indep - Soldat
2017-06-05 19:00
Rebeller - Rebell
2017-06-04 20:00
Gustav Cesar Vagn - Förare/Grk-skytt
2017-06-03 21:00
Gravel - Leader
2017-06-03 20:00
Team 1 B 3 - Rifleman
2017-05-29 20:00
Rebeller - Rebell
2017-05-28 20:00
Turm (8 cm grk) - Laddare
2017-05-27 20:00
Storm Element - Grizzly - Pionjär - Grizzly Three
2017-05-25 20:00
Alpha - Prickskytt
2017-05-23 20:00
Helikopter piloter - Pilot
2017-05-22 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-21 21:15
Sunray - troppledning - Skarpskytt
2017-05-21 20:00
Shelldrake - Granatkastargrupp - Grk-skytt
2017-05-19 20:00
Operatör - Fredags Operatör
2017-05-15 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-14 20:00
Vagn ett - Vagnskytt
2017-05-13 20:00
SOG - Automatic Rifleman
2017-05-08 20:00
Rövarband - Bandit
2017-05-07 20:00
Gustav Cesar Vagn - Förare/Grk-skytt
2017-05-05 20:00
Recon Grupp - Marksman
2017-05-01 18:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-27 20:00
Team 1 - EOD
2017-04-24 20:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-23 20:00
Grupp 2 - Fältarbetare
2017-04-20 20:00
Träning - Träning
2017-04-19 20:00
Foxtrot India - Skarpskytt
2017-04-17 20:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-10 20:00
Motståndskämpar - Motståndskämpe
2017-04-09 20:00
Echo Victor - Skytt
2017-04-08 20:00
Alpha 2-1 - Adams
2017-04-06 20:00
Träning - Träning
2017-04-03 20:20
Spelare - Spelare
2017-04-02 20:00
Blå Sparven (SOG) - GruppC
2017-04-01 20:00
1:a grupp - Värnpliktig
2017-03-31 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2017-03-30 20:00
Träning - Träning
2017-03-27 20:00
Testare - Spelare
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Skyttesoldat
2017-03-25 20:00
Spelare - Spelare
2017-03-23 20:00
Träning - Träning
2017-03-19 20:00
Stomper Uniform (TOLO (rep)) - TOLO (rep) - Förare/mekaniker (M113)
2017-03-18 20:00
Träning - Träning
2017-03-17 20:00
Smällarna - Cracklingballs
2017-03-12 20:00
Alpha 2-1 - Omgångschef
2017-03-05 20:00
Mali Elder - 2
2017-03-03 20:00
Barnbordet - Ungen som alltid springer runt under bordet
2017-03-01 20:00
Team one - Medic
2017-02-26 20:00
2:a stötgrupp - Skarpskytt
2017-02-24 20:00
Älskad av Gud - Zemmiphobia
2017-02-17 20:00
Erik Kalle - Oskarpskytt
2017-02-15 20:00
SOG Team två - Operatör
2017-02-12 20:00
Lightning - HMMV TOW (pvtgb) - Lightning 2 - Skytt
2017-02-05 20:00
Hitman 3 - KSP-Ass
2017-02-01 20:00
Grupp Två - KSP skytt
2017-01-29 20:00
Grupp tre (Understöd) - GRG Skytt
2017-01-27 20:00
Krocktestare - Dummy
2017-01-22 20:00
Grupp Två - KSP Skytt
2017-01-21 20:00
Buckeye (Understöd) - KSP
2017-01-20 19:00
Anrop - A
2017-01-15 20:00
Helge Bertil (Strf90) - Skytt
2017-01-14 20:00
Gabon - President
2017-01-13 20:00
Brädspelsnördar - Brädspelsnörd
2017-01-07 20:00
BILL (SPG SU-85) - Skytt
2017-01-05 20:00
Donkey Team - Sprängmedelsspecialist
2017-01-01 20:00
US Navy Seals Grupp två - Sniper
2016-12-28 20:00
Team 1 - ingenjörssoldat
2016-12-21 20:00
"Griffin 1-1" - Operatör (KSP)
2016-12-18 20:00
SMERCH (Eldledare) - Prickskytt
2016-12-16 20:30
Habala Elefant - Lill Hövding
2016-12-16 20:00
De glada Terroristerna - Terrorist
2016-12-11 20:00
Vadim 5 Alfa - Pionjär
2016-12-10 20:00
Force U - Sniper
2016-12-04 20:00
Charlie - Understödsgrupp - Robotskytt (TOW)
2016-12-03 20:00
SMERCH-2 - KSP-Skytt
2016-12-02 20:00
Adams mys grupp - Adam
2016-11-30 20:00
Hitman 1 - KSP
2016-11-27 20:00
Grupp ett - Skyttesoldat AT
2016-11-19 20:00
Alfons 2 (rifle team) - Grenadier
2016-11-06 20:00
ALFA 1-3 - GRT-Skytt
2016-11-04 20:00
Alpha Team - AR Operator
2016-10-30 20:00
Erik Adam - Skytt Ksp 90
2016-10-29 20:00
Lightning 1- 2 - Grenadier
2016-10-25 20:00
Team Eagle - Sniper
2016-10-23 20:00
Erik Bertil (skytte) - Skyttesoldat (pskott 68)
2016-10-21 20:00
Nattskiftet - Polis
2016-10-15 20:00
Filip Adam - Ksp-Skytt(Ksp90)
2016-10-09 20:00
Filip Adam (Skytte) - Ställföreträdande Gruppchef
2016-10-08 20:00
Alpha Quebec (3x Strv 102) - AQ = Skytt
2016-10-07 20:00
Bravo 1-1 - Sjukvårdare
2016-10-02 20:00
Charlie - Understödsgrupp - Robotskytt (TOW)
2016-10-01 20:00
Adam - Soldat
2016-09-30 20:00
Ljushuvuden - Laserpekaren
2016-09-28 20:00
Team Condor - Rifleman
2016-09-25 20:00
Alpha 1-1 - Skyttesoldat
2016-09-24 20:00
Kommer delta - Jag kommer
2016-09-21 20:00
Zeleny - Skyttegrupp - Sjukvårdare
2016-09-11 19:00
Grupp Två - Gruppchef
2016-09-09 20:00
Fredagare - E
2016-09-07 20:00
Zeleny - Skyttegrupp - Ksp-assistent
2016-09-04 20:00
Charlie - Understödsgrupp - Robotskytt (TOW)
2016-09-02 20:00
Team Sötsaker - Soldat
2016-08-31 20:00
Bravo - Skyttesoldat
2016-08-28 20:00
Grupp Två (Skytte) - KSP skytt
2016-08-27 20:00
Delta Force - Ledare
2016-08-26 20:00
Fredagsfysare - Är vi framme än?
2016-08-21 20:00
Stab - Prickskytt
2016-08-20 20:00
Syndikat - Krigare
2016-08-19 20:00
Spetsnaz - Ställföreträdande Grupp
2016-08-14 20:00
Båtbesättningar - Stridsbåt två skytt
2016-08-12 20:00
- Olympisk Spelare
2016-08-09 20:00
Team Two - SEAL Team Leader (HK416)
2016-08-07 20:00
Miàntiáo - Stf gruppchef (ambärare)
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp ett - Skyttesoldat
2016-07-19 20:00
Lokalt hemvärn (Fyll enbart i om alla andra icebefälsplatser är tagna) - Soldat
2016-07-17 20:00
Team 2 - Breacher
2016-07-16 20:00
Frihets kämpar - Frihets kämpe
2016-07-10 20:00
Báifàn / Alpha / Alfa - Ksp-skytt (lätt ksp)
2016-07-03 20:00
Hunter 1-1 - SEAL Operatör
2016-07-02 20:00
Aircav - Soldat (Ammoloader)
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers