Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn ZluskeN
Användarnivå Användare
Registreringsdatum 2007-12-11 22:03
Senast inloggad 2021-10-14 21:04
Övrig Information
Hemort Uppsala
Anrop Squad
ArmA3 - Nick ZluskeN
ArmA2 - Nick ZluskeN
DCS Moduler
Äger inga DCS moduler
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 152
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 88
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 24
Skapade Operationer
2020-12-11 20:00
2020-12-04 20:00
2020-11-27 20:00
2020-11-20 20:00
2020-11-13 20:00
2019-02-02 19:45
2017-08-16 19:45
2017-07-26 20:00
2017-07-21 20:30
2017-06-05 19:00
2017-05-29 20:00
2017-05-22 19:00
2017-05-15 19:00
2017-05-08 20:00
2017-05-01 18:00
2017-04-24 20:00
2017-04-17 20:00
2017-04-10 20:00
2017-04-08 20:00
2017-03-31 20:00
2017-03-12 20:00
2016-12-18 20:00
2016-12-03 20:00
2016-11-06 20:00
Deltagit i Operationer
2021-09-11 17:45
Kilo - Executive Officer
2021-09-05 20:00
Chef - Chef
2021-08-21 17:45
Deltagare - Deltagare
2021-08-08 20:00
Alpha 1 - Gruppchef
2021-07-10 20:00
3e Grupp - Kulspruteladdare
2021-07-05 20:00
Bravo-1 - Commander
2021-07-03 19:00
Deltagare - Deltagare
2021-06-26 19:00
Delta - Ammo Bearer (Melta)
2021-06-22 20:00
Spelare - Victor Troska
2021-06-16 20:00
Deltagare - Deltagare
2021-06-12 18:00
Alpha 10 - Radiotelephone Operator (RTO)
2021-05-16 20:00
Livoniska nationalgardet - Nationalgardist
2021-05-08 18:00
Bravo 10 - Platoon Leader
2021-05-03 20:00
Logi-2 - Engineer
2021-04-25 20:00
Alpha 3 - Gruppchef
2021-04-18 20:00
Adam Qvintus - Plutonchef
2021-04-17 18:00
OPFOR | Uppdrag 1 / Uppdrag 2 - Zlusken | Platoon Sergeant / Squad Leader
2021-04-12 20:00
Asst. Company Leader - Asst. Company Leader
2021-04-11 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-04-04 19:00
Victor 1 - Gunner
2021-03-28 20:00
Grupp Tre - Prickskytt
2021-03-27 18:00
Bravo 1 - B10 - Platoon Leader
2021-03-26 20:00
Fredags firare - Spelare
2021-03-20 18:00
Alpha 10 - Officer (Jnr. Lieutenant)
2021-03-19 20:08
Deltagare - Deltagare
2021-03-14 20:00
Extraplatser - Skyttesoldat
2021-03-06 18:00
Alpha 1 - Cell 2IC
2021-02-27 18:00
Apha 2 - Team Leader
2021-02-22 20:00
ALPHA 1-3 - Team Leader
2021-02-21 20:00
Plutonsledning - Plutonchef
2021-02-13 18:00
Alpha 2 - Squad Leader
2021-02-06 18:00
Alpha 1 - Driver (BMP-1)
2021-01-31 19:00
Alpha 3 - MAT Gunner
2021-01-23 18:00
Finland - A3 - Squad Leader
2021-01-16 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-01-09 18:00
Bravo 3 - Rifleman AT (Pskott m/86)
2020-12-13 19:00
Patrullen - Stf. Patrull Ledare
2020-12-11 20:00
2.00 - CUP Weapons
2020-12-05 18:00
Blufor - Alpha 2 - Team 3 - Asst. Autorifleman
2020-12-04 20:00
2.00 - Marksmen
2020-11-29 20:00
Dolk 2 - Soldat
2020-11-27 20:00
2.00 - Community Upgrade Project
2020-11-20 20:00
2.00 - All in Arma Terrain Pack
2020-11-13 20:00
2.00 - Zeus
2020-10-18 20:00
Team 3 - Soldat
2019-10-10 19:00
Kapitalister - Kapitalist
2019-09-08 19:00
Alpha Platoon - Alpha 10 - Platoon CO
2019-07-25 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-21 20:00
Kandidater - Kandidat
2019-07-07 20:00
Styrka Barzani - Chef
2019-05-12 19:00
Kosmos - Ledning - Plutonchef
2019-04-29 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-07 19:00
Stomper 1 - Tank Platoon [Anrop] - Stomper 1-3 - Tank Commander
2019-03-17 20:00
Plutonstab - Plutonchef
2019-03-10 19:00
PAPA - Company Command - Company CO
2019-02-10 19:30
Chefer - Chef scenario 2
2019-02-03 19:00
Alpha 1 - Squad Leader
2019-02-02 19:45
Kalla Krigare - Kall Krigare
2019-01-21 20:00
PACT - Finland
2019-01-20 20:00
Alpha 3 - Squad Leader
2019-01-13 20:00
Alpha 1 - SL
2019-01-11 20:20
Fredagsmysare - Gott & Blandat Salt
2018-12-21 20:00
Squad - Spelare
2018-11-15 19:00
Warlords - Warlord
2018-10-14 19:30
Meteor | Plutonsledning - Plutonchef
2018-08-15 20:00
Kappa 7 - Task force commander
2018-05-20 21:00
Filip Adam - Gruppchef
2018-05-20 20:00
Erik Adam - Omgångschef | Gul omgång
2018-05-13 20:00
Plutons ledning - Plutonschef (Thompson SMG)
2018-05-09 19:00
Befäls elever - 5
2018-05-06 20:00
Zvezda 1 - Motoriserad skyttegrupp - Gruppchef
2018-04-29 20:00
Erik Bertil - Stf Gruppchef
2018-04-22 20:00
Hedar - Gruppchef
2018-04-08 19:00
ZULU - Kompaniledning - Kompanichef
2018-03-11 20:00
Plutons ledning - Plutonschef
2018-02-18 20:00
Chefsgrupp - Plutonchef
2018-02-17 19:00
Plutonledning - Platoon Sergeant
2018-02-14 19:37
Yngve 1 - Pilot
2018-02-10 20:00
Squad 2 - Team 1 Leader
2018-02-05 19:00
Skyttegrupp - Soldat
2018-02-04 20:00
Erik Adam - Gruppchef | Pskott
2018-02-03 18:00
B10 - Platoon Leader
2018-02-01 19:37
Anrops flygvapen - Pilot
2018-01-31 20:00
Team Alpha - Team Leader (Mission Commander)
2018-01-28 20:00
Godfather - Vagnchef
2018-01-24 20:30
SOG - Operatör (KSP)
2018-01-21 20:00
Stridsvagn - Vagnchef
2018-01-20 19:00
Hammer Actual - Plutch. - Zlusken
2018-01-17 20:00
Spelare - Rebell
2018-01-14 19:00
Anrop Squad 1 - Squad leader
2018-01-12 20:00
Livvakts grupp - Gruppchef
2018-01-07 20:00
Alpha Romeo - Vagnchef/PlutC
2018-01-06 18:00
Anrop - Deltagare
2018-01-03 20:00
Blå Grupp 1 - Chef
2017-12-30 20:00
Fångvaktare (B-styrka) - Fångvaktare (B-styrka)
2017-12-10 21:30
Yankee X-ray - M163 Vulcan - Gunner
2017-12-10 20:45
Bravo 1 - Rifle squad - Bravo 1 - Squad Leader
2017-12-10 20:00
Ledning - Plutonchef
2017-12-03 20:00
Gideon Kalle - Kranaatinheittimen ampuja
2017-11-26 20:00
Bygdens jaktlag - Jägare
2017-11-19 20:00
Plutons Stab - Plutonchef
2017-11-12 20:00
Jägare - Jägare
2017-11-08 20:00
Sabre team - Teamleder
2017-11-05 20:00
Erik Bertil | | 2x TGB 16 - Kspskytt (Ksp 90)
2017-10-15 20:00
Grupp ett - Gruppchef
2017-10-08 20:00
Plutonsledning - Plutonschef
2017-10-01 20:00
Plutonsstab - Ställföreträdande plutonschef
2017-09-10 20:00
Team Bravo - Medic
2017-09-03 21:20
Kirill 1 - PVPATGB (BRDM ATGM) - Förare
2017-09-03 20:40
Zvezda - Ledning - Plutonchef
2017-09-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2017-09-03 20:00
Boris - grupp 1 - Gruppchef
2017-08-27 20:00
Echo Charlie - Combat Engineer
2017-08-20 21:00
Stridsvagn 2 (T-72S) - Vagnchef
2017-08-20 20:00
UAZ SPG-9 1 - Skytt
2017-08-16 19:45
Instruktörer - Huvudinstruktör
2017-08-13 20:00
Team 1 - Team Leader
2017-08-06 20:00
Filip Cesar - Soldat
2017-07-26 20:00
Instruktörer - Huvudinstruktör
2017-07-23 19:00
Qvintus Johan - Kompanichef
2017-07-16 20:00
Filip Adam - Gruppchef
2017-07-10 20:00
SOG grupp - Gruppchef
2017-07-09 20:00
Heikki Kalle - Vastahakoinen ampuja avustaja PSTOHJ 2000
2017-07-06 20:00
SOG Team - Sjukvårdare
2017-07-02 20:00
MUDBUG Red - Kulspruteassistent
2017-06-28 20:30
Spelare - Vilsen soldat
2017-06-25 20:00
1st Section - Section Leader
2017-06-24 20:00
Archer 1-1 - Vagnschef
2017-06-18 20:00
1st Section - Section leader
2017-06-05 19:00
Rebeller - Rebell
2017-05-29 20:00
Rebeller - Rebell
2017-05-28 20:00
König (ledning) - König 1 - Plutonchef
2017-05-25 20:00
Gamma - Sjukvårdare
2017-05-22 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-21 21:15
Foxhound 2 - Skyttegrupp - Gruppchef
2017-05-21 20:00
Shelldrake - Granatkastargrupp - Gruppchef
2017-05-15 19:00
Rövarband - Bandit
2017-05-14 20:00
Stabvagn - Plutonschef/vagnchef
2017-05-08 20:00
Rövarband - Bandit
2017-05-07 20:00
Cesar Rudolf (Tgb 16) - StfC
2017-05-01 18:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-27 20:00
Team 1 - Chef
2017-04-24 20:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-23 20:00
Grupp 2 - Stf gruppchef
2017-04-17 20:00
Frihetskämpar - Frihetskämpe
2017-04-16 20:45
Skyttegrupp 1 - RPG-laddare
2017-04-16 20:00
Skyttegrupp 1 - Ksp-laddare
2017-04-10 20:00
Motståndskämpar - Motståndskämpe
2017-04-09 20:00
Victor Lima - StfC
2017-04-08 20:00
Lima Mike (Ledningsvagn) - ZluskeN
2017-04-06 20:00
Träning - Träning
2017-04-03 20:20
Spelare - Spelare
2017-04-02 20:00
Pluton (Adam Qvintus) - Plut Medic (Ambulans)
2017-04-01 20:00
1:a grupp - Gruppchef
2017-03-31 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2017-03-30 20:00
Träning - Träning
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Gruppchef
2017-03-25 20:00
Spelare - Spelare
2017-03-23 20:00
Träning - Träning
2017-03-19 20:00
Stomper 2 (M1A1 Abrams) - Stomper 2-1 "Ironsides" - Plutonchef / vagnchef
2017-03-18 20:00
Träning - Träning
2017-03-12 20:00
Lima Mike (Ledningsvagn) - Vagnchef
2017-03-05 20:00
Gustav Adam - GruppC
2017-02-26 20:00
478. Straffkompaniet - Kompanistab - Stf kompanichef
2017-02-15 20:00
SOG Team två - Operatör
2017-02-12 20:00
Knight 1 - pansarskyttegrupp - Knight 1-1 - gruppchef
2017-02-05 20:00
Hitman 2 - GruppC
2017-01-22 20:00
Grupp Ett - KSP Skytt
2017-01-15 20:00
Adam Qvintus (Stab) - Plutonchef
2017-01-13 20:00
Brädspelsnördar - Brädspelsnörd
2017-01-10 20:00
Tränings grupp - Stf Ledare
2017-01-08 20:00
Filip Kalle - Gruppchef
2017-01-05 20:00
Donkey Team - Gruppchef
2017-01-01 20:00
US Navy Seals Grupp ett - AR Operator
2016-12-28 20:00
Team 1 - Sjukvårdare
2016-12-21 20:00
Griffin 2-1 - Observatör
2016-12-18 20:00
ZHENYA (Tross) - Chaufför
2016-12-11 20:00
Vadim 5 Epsilon - Styrkechef
2016-12-10 20:00
Force O - Radioman
2016-12-04 20:00
Zulu - Plutonsledning - Skarpskytt
2016-12-03 20:00
SMERCH-3 - RPK-Skytt
2016-11-30 20:00
Hitman 1 - Patrullchef
2016-11-27 20:00
Ledning - Sjukvårdare
2016-11-13 20:00
Skyttegrupp Ett - Gruppchef
2016-11-06 20:00
MALSTREM - Kuznetsov
2016-11-04 20:00
Bravo Team - AR Operator
2016-10-30 20:00
Adam Qvintus - Fältarbetare
2016-10-29 20:00
Lightning 1-1 - Teamlead
2016-10-25 20:00
Team Alpha - AR Gunner
2016-10-23 20:00
Bertil Sigurd - Plutonchef
2016-10-16 20:00
Vagn Två - Ställföreträdande gruppchef
2016-10-09 20:00
Gustav Adam (Understöd) - Skyttesoldat GRG
2016-10-07 20:00
Bravo 0-1 (Stab) - Befäl
2016-10-02 20:00
Bravo - Skyttegrupp 2 - Ksp-skytt
2016-10-01 20:00
Bertil - Soldat
2016-09-28 20:00
Team Sentinel - Spotter
2016-09-25 20:00
Alpha 1-2 - KSP-ladd
2016-09-24 20:00
Bravo 4-1 - Gruppchef
2016-09-21 20:00
Bily - Understödsgrupp - Gruppchef
2016-09-18 20:00
Funktionärer - Funktionär 1
2016-09-11 19:00
Grupp Två - Ställföreträdande gruppchef
2016-09-10 20:00
Spartan 01 - Team Leader
2016-09-08 20:00
Charlie 1-1 - Corpsman
2016-09-07 20:00
Bily - Understödsgrupp - Gruppchef
2016-09-04 20:00
Zulu - Plutonsledning - Förare/fordonsmek
2016-09-01 20:00
Charlie 1-1 - Corpsman
2016-08-31 20:00
Plut ledning - Plut C
2016-08-28 20:00
Grupp Två (Skytte) - Gruppchef
2016-08-26 20:00
Fredagsfysare - Jag vill vara med!
2016-08-21 20:00
Grupp Två (Anfalls grupp) - Sjukvårdare
2016-08-14 20:00
Båtbesättningar - Stridsbåt två förare
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp två - Sjukvårdare
2016-08-05 20:00
- Ledare
2016-08-01 20:00
US Army Squad 1 - Ställföreträdande Gruppchef Kpist
2016-07-19 20:00
Lokalt hemvärn (Fyll enbart i om alla andra icebefälsplatser är tagna) - Soldat
2016-07-17 20:00
Team 3 - Skytteslusk
2016-06-12 20:00
Stick 1 - Gruppchef
2016-05-29 20:00
Cosmos - Plutonschef (Vagnchef)
2016-05-22 20:00
Charlie - PBV skytt (M113)
2016-05-18 18:45
Bravo Sierra (Plutonsledning) - Stf. PltC
2016-05-15 20:00
Storm 4 - Operatör
2016-04-05 20:00
Nightstalker - Pilot
2016-04-03 20:00
Alpha Quebec (Pluton stab) - Plutonchef
2016-04-02 20:00
Filip Adam - Ak skytt 203
2016-03-27 20:00
Cosmos - Gruppchef
2016-03-22 20:00
Foxtrot Alpha - Gruppchef
2016-03-20 20:00
Filip Adam - Ak skytt
2016-03-16 20:00
Filmteam - Skådespelare
2016-03-15 20:00
Pluton 1 - Plutonschef
2016-03-06 20:00
Opfor - Alpha Sierra - Plut Leader
2016-03-04 20:00
Spelare - Spelare
2016-03-03 20:00
SOG "KILO LIMA" - Observatör
2016-02-28 18:30
Anropare - Tapper krigare
2016-02-26 20:00
Stab - Insatschef
2016-02-07 20:00
Strf 90 - 1 - Vagnchef
2016-02-06 20:00
Grupp ett - Gruppchef
2016-01-30 20:00
Takistans Folkmilis - Frivillig krigare
2016-01-29 19:00
Fredagsmysare - Red Onion & Sourcream
2016-01-24 20:00
Plutonsstab - Sjukvårdare
2016-01-17 19:45
Team Alpha - Leader
2016-01-10 20:00
Jag kommer! - Anropare
2016-01-08 20:00
Team Poseidon - Gruppchef
2016-01-03 19:30
Gustav Adam - Gruppchef
2015-12-21 20:00
Delta Force - Gruppchef
2015-12-15 20:00
Intresserad - Intresserad
2015-12-13 18:00
Foxtrot Bravo - Gruppchef
2015-12-11 20:00
Viper two - Operatör (Prickskytt)
2015-12-10 20:00
ECHO BRAVO -
2015-12-06 20:00
Skyttegrupp två - Skyttesoldat
2015-11-29 20:00
Fria Krigare - Överlevande Officer
2015-11-21 19:00
Hemvärnsmän - Soldat
2015-10-25 20:00
Bravo Romeo (STAB) - Plutonschef
2015-10-16 21:00
Bear - Gruppchef
2015-10-11 20:00
- Prickskytt
2015-09-30 20:00
Gustav Kalle - Jägargrupp - GRG-skytt
2015-09-04 20:00
Befäls grupp - Prickskytt
2015-08-30 20:00
Adam Qvintus - Plut sjukvårdare (Adam Qvintus Röd)
2015-08-30 18:00
Grupp A-F - GRGLADD
2015-08-21 20:00
Spelare - Spelare
2015-08-20 20:00
Team Three - Grupp Ledare
2015-08-16 20:00
Government Forces - Special Forces
2015-07-29 20:00
Erik Kalle - Jägargrupp - Stf. gruppchef
2015-07-24 20:00
Spelare - Spelare
2015-07-11 20:00
Sabre team - läkare
2015-07-04 20:00
Filip Adam - ställföreträdande Gruppchef
2015-06-13 19:45
Alpha Quebec - Ställföreträdande GruppChef
2015-06-07 19:00
Slavery ( crew ) - logistiki yksi
2015-05-07 20:00
Träningsgrupp - Menig
2015-04-25 19:30
Spelare - Spelare
2015-04-09 20:00
Echo Alpha (1-3) - Squad Lead
2015-04-08 19:00
Skarpskyttar - Skytt
2015-03-29 20:00
Alpha Foxtrot - Stf. Gruppchef
2015-03-22 20:00
Alpha Quebec - Stf plutonchef
2015-03-20 20:00
Duktiga små barn - Mandarin
2015-03-15 20:00
Spartan 3-1 - Sjukvårdare
2015-03-11 20:00
Elevtrupp - Elev
2015-03-08 20:00
Golf Alpha - Ställföreträdande GruppChef
2015-02-27 20:00
Fredagsmysarna - Lakritsskallar
2015-02-25 20:00
Sabre Team - Operatör
2015-02-22 18:50
Weapon Squad -Spartan Three - Medic
2015-02-21 18:00
OFP veteranerna - David Armstrong
2015-02-20 20:00
Opfor - 8
2015-02-15 20:00
Golf Alpha - Ställföreträdande GruppChef
2015-02-14 20:00
Grupp B - Skyttesoldat
2015-02-13 19:00
Blue Eagle - Gruppchef
2015-02-01 20:00
Golf Alpha - Ställföreträdande GruppChef
2015-01-23 20:00
Viper 2 - Scout
2015-01-17 20:00
Bravo 1-2 - Grupp Chef
2015-01-11 20:00
Echo Bravo - KSP Skytt
2014-12-15 17:00
Adam - Soldat
2014-12-12 20:00
Mysargänget - Sköna
2014-11-14 20:00
- Kastrerad hankatt
2014-11-02 20:00
Ägget - Skyttesoldat
Användargrupper
Ansvariga för operationer
Kan administrera Anrops servrar
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers