Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn Mpenga
Användarnivå Användare
Registreringsdatum 2016-03-04 20:36
Senast inloggad 2021-07-28 23:11
Anrop Squad
ArmA3 - Nick Mpenga
DCS Moduler
AJS-37 Viggen
F-14 Tomcat
F/A-18C Hornet
M-2000C
Persian Gulf Map
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 46
Skrivna kommentarer 0
Inlägg i forum 4
Skrivna nyheter 0
Skapat operationer 0
Skapade Operationer
Har ej skapat några operationer
Deltagit i Operationer
2021-07-05 20:00
Bravo-1 - Driver
2021-06-22 20:00
Spelare - Peter
2021-05-24 19:00
Insurgenter - Insurgent
2021-05-09 20:00
Get some - Get some
2021-05-07 20:00
Team Two - Machine Gunner
2021-05-03 20:00
Bravo-1 - Driver
2021-04-12 20:00
Bravo-1 - Driver
2021-04-11 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-11-27 20:00
2.00 - Eden
2020-10-18 20:00
Team 2 - Soldat
2020-10-02 20:30
2 Troop / 3 Section - LMG
2020-08-30 20:00
Team 1 - Machinegunner
2020-08-21 19:00
Gustav - Skyttesoldat
2020-06-07 20:00
2-Alpha - Driver
2020-05-31 20:00
Bravo Team - Operator (Demolitions Specialist)
2020-05-21 19:00
Echo (Engineering team) - Engineer
2020-05-03 20:00
2-Alpha - Förare
2020-04-06 20:00
Alpha - MG Assistant
2020-03-21 19:00
intresserade - intresserad
2020-03-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-14 19:30
Lag 1 - Intresserad
2020-03-07 20:00
-Strike Team Charlie- - Operator
2020-03-06 20:00
Filip Adam - Skyttesoldat
2020-03-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-29 20:00
Erik - Adam - Kulspruteskytt
2020-02-17 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-16 19:00
Johan Sigurd - Skarpskytt
2020-02-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-02 19:00
Alpha 1 - Ksp-skytt | Ksp 90
2020-01-26 20:00
2:a grupp - Ksp-laddare
2019-12-29 20:00
Alpha 2 - MG - M249
2019-12-22 20:00
Team Lussekatt - Karamell Nisse
2019-11-17 19:00
Adam Qvintus - Förare
2019-10-27 20:00
"Bear" - Kulspruteskytt
2019-10-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-10-12 20:30
Deltagare - Deltagare
2019-10-10 19:00
Mpenga - Mpenga
2019-10-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-21 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-19 19:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-08 19:00
Victor - IFV (Warrior) - Vehicle Driver
2019-08-17 17:30
Deltagare - Deltagare
2019-08-04 20:00
Team 1 - Operator (MG)
2019-07-28 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-25 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-21 20:00
Kandidater - Kandidat
2019-07-11 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-10 18:15
Deltagare - Deltagare
2019-07-07 20:00
2:a grupp - Krigare (ksp)
2019-06-30 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-16 20:30
Command Element - Driver
2019-06-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-26 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-05 20:30
REDFOR 3-??? - Driver
2019-04-27 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-07 19:00
Stomper 1 - Tank Platoon [Anrop] - Driver
2019-04-05 20:00
Lag 2 - 3
2019-03-23 18:00
Bravo 1 - Anrop/AFI - Machine Gunner
2019-03-17 20:00
Grupp Tre - Skyttesoldat
2019-03-10 19:00
Hotel 1 - ATGM helicopter - Gunner
2019-02-24 20:00
Grupp Tre - Skyttesoldat
2019-02-23 18:00
Alpha 4 - Anrop - Machinegunner | FN MAG
2019-02-10 19:30
Deltagare - Deltagare
2019-02-03 19:00
Alpha 3 - Autorifleman
2019-01-28 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-01-25 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-20 20:00
Alpha 4 - Asst.Machingunner
2019-01-13 20:00
Alpha 2 - AR Assistant
2019-01-06 20:00
Grupp A - KSP Assistent
2019-01-04 20:00
Fredagsmysare - GB Big Pack Tresmak
2018-12-30 20:00
Able Yellow (M113 HMG) - Driver
2018-12-16 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-11-15 19:00
Warlords - Warlord
2018-11-10 20:00
Turister - Deltagare
2018-10-28 20:00
Alpha - RPG-skytt
2018-10-21 20:00
Grupp tre - Skyttesoldat (GRG assistent)
2018-10-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-10-14 19:30
Kosmos 2 | Skyttegrupp - RPG-skytt
2018-10-12 20:00
Fredagsmysare - Myspenga
2018-10-07 20:00
Assault Team Alpha - Autorifleman
2018-10-01 20:00
Navy Bois - Boi
2018-09-30 20:00
Fire Team 1 - MG Gunner
2018-09-09 21:00
Adam Johan | Granatkastartropp - Laddare | Pjäs 4
2018-09-09 20:00
Filip Kalle - Grg-skytt | Stridspar 3
2018-08-26 20:00
Team 1 - Operator (MG)
2018-08-18 19:01
B2 - MG
2018-08-18 19:00
A1 - Rifle
2018-08-15 20:00
Team 1 - Operator (MG)
2018-08-12 20:00
Grupp tre - Rebell
2018-07-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-07-29 20:00
Stridsvagn - Förare
2018-07-28 21:00
Grupp 1 - Deltagare
2018-07-22 20:00
Valtam - Ksp-skytt
2018-07-18 20:00
Jägargrupp - Skyttesoldat
2018-07-01 20:00
Filip Adam - Ksp-skytt | Blå omgång
2018-06-24 20:00
Stridsvagn - Förare
2018-06-14 20:00
Sierra 3-4 - Förare
2018-06-10 20:00
Filip Kalle - Ksp-skytt (ksp 90)
2018-06-04 19:00
Skyttegrupp - Grg skytt
2018-05-29 20:00
Erik Bertil - Ksp 90 Skytt
2018-05-28 20:10
Squad 1 - Tapper soldat
2018-05-20 21:00
Gustav Adam - Grg-skytt | Gul omgång
2018-05-20 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat | Gul omgång
2018-05-17 20:00
Greyhound 1-1 - Assault Specialist
2018-05-13 20:00
Grupp tre - KSP skytt (M1919 KSP)
2018-05-06 20:00
Zvezda 2 - Motoriserad skyttegrupp - Kg-skytt (RPK-74)
2018-04-29 20:00
Gustav Bertil - Skyttesoldat | Ksp-ass
2018-04-26 20:00
Team 1 - Operator (MG)
2018-04-23 19:00
IFV150 Warrior - Förare
2018-04-22 20:00
Njord - GRG skytt
2018-04-20 20:00
Ares 1-5 (APC) - Driver
2018-04-12 20:00
Team Delta - Operator
2018-04-08 19:00
CHARLIE 1-1 (skyttegrupp) - Ksp-skytt
2018-03-18 20:00
Filip Bertil - Ksp-skytt | Ksp 90
2018-03-15 20:00
Charlie - Team Leader
2018-03-08 20:00
Ghost 1-4 - Assault Specialist
2018-03-04 20:00
Grupp tre - Skyttesoldat GRG
2018-02-25 20:00
Filip kalle - Ksp-skytt | Ksp 90
2018-02-21 20:00
Yngve Röd - Pilot
2018-02-18 20:00
Grupp 2 - Ksp-skytt
2018-02-11 20:00
Tredje Grupp - GRG Skytt
2018-02-09 20:00
Adam Qvintus - Platoon Leader
2018-02-08 20:00
Greyhound 1-2 - GRG Specialist
2018-02-04 20:00
Filip Adam - Kulspruteskytt | Ksp 90
2018-02-03 18:00
B2 - MG
2018-02-01 19:37
Anrops flygvapen - Pilot
2018-01-31 20:00
Team Alpha - Automaticrifleman
2018-01-28 20:00
Hammer Actual - Förare
2018-01-27 19:00
Squad 1 - Team 2 Rifleman
2018-01-24 20:30
SOG - Operatör
2018-01-21 20:00
Stridsvagn - Förare
2018-01-19 20:00
Team Fyodor - Operator
2018-01-14 19:00
Extra slots - Soldier
2018-01-07 20:00
Echo Alpha - KSP
2018-01-06 18:00
Anrop - Deltagare
2017-12-30 20:00
Specialstyrka - Operatör
2017-12-10 21:30
Yankee Charlie - HMMWV TOW - Driver
2017-12-10 20:45
Bravo 1-2 - Fireteam - Autorifleman (M249)
2017-12-10 20:00
Skyttegrupp 1 - Kg-skytt (Bren)
2017-12-08 19:37
AJS-37 Viggen - Merlin(Stenfalk)
2017-12-03 20:00
Faarao Kalle - Konekivääri
2017-11-26 20:00
Bygdens jaktlag - Jägare
2017-11-19 20:00
Skyttegrupp två - Skyttesoldat (Kar98k)
2017-11-17 20:00
Fria Krigare - Fri Krigare
2017-11-12 20:00
Jägare - Jägare
2017-11-05 20:00
Filip Bertil | 2x TGB 16 - Kspskytt (Ksp 90)
2017-10-29 20:00
Team 1 - Operator
2017-10-28 19:00
Intresserade - Intresserad
2017-10-15 20:00
Grupp två - Skyttesoldat Pv-Robot
2017-10-08 20:00
Grupp 2 - Skyttesoldat
2017-09-10 20:00
Team Delta - Spotter
2017-09-03 21:20
Serafim 1 - Skyttegrupp - RPG-ass
2017-09-03 20:40
Kochka 3 - Skyttegrupp - RPK-skytt
2017-09-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2017-09-03 20:00
Vadim - grupp 2 - AT-skytt
2017-08-27 20:00
Echo Bravo - Automatic Rifleman
2017-08-25 20:00
Cannonfodder - Kanonmat
2017-08-20 21:00
Skyttegrupp 2 (M113) - Ksp-skytt (MG3)
2017-08-20 20:00
UAZ SPG-9 2 - Skytt
2017-08-13 20:00
Team 3 - Rifleman
2017-08-11 20:00
Alpha Team - Informant
2017-08-06 20:00
Filip Cesar - Soldat
2017-08-04 18:00
Adam-Cesar - Skytt
2017-08-01 20:00
Team Bravo - Operator
2017-07-16 20:00
Erik Adam - Kulspruteskytt
2017-07-10 20:00
SOG grupp - Operatör
2017-07-09 20:00
Gideon Kalle - Konekivääri
2017-07-08 20:00
Red Knights - Assist. Grg
2017-07-07 21:00
Spelare - Patrullerande soldat
2017-07-02 20:00
BANDSAW - Kulspruteskytt
2017-06-28 20:30
Spelare - Mpenga är lat
2017-06-25 20:00
1st Section - Rifleman
2017-06-11 19:00
Echo Alpha (Strv 122) - Förare
2017-06-04 20:00
Erik Cesar - Kspskytt (Ksp 58)
2017-06-03 20:00
Team 3 A 2 - Rifleman - Ithaca
2017-05-28 20:00
Dame (Bo-105 pvrbhkp) - Robotskytt / observatör
2017-05-25 20:00
Alpha - Pionjär
2017-05-14 20:00
Vagn två - Vagnförare
2017-05-07 20:00
Filip Cesar Vagn - Förare/Grg-skytt
2017-04-28 20:00
Helge Bertil - Hemvärnsgrupp - GRG-skytt
2017-04-27 20:00
Team 1 - Ksp-skytt
2017-04-23 20:00
Grupp 2 - RPG-skytt
2017-04-20 20:00
Träning - Träning
2017-04-19 20:00
Foxtrot India - Fältarbetare
2017-04-16 20:45
Skyttegrupp 1 - RPG-skytt (RPG-7)
2017-04-16 20:00
Skyttegrupp 2 - Fältarbetare
2017-04-09 20:00
Golf Victor 1 - Grg-skytt
2017-04-08 20:00
Alpha 2-2 - Mpenga
2017-04-06 20:00
Träning - Träning
2017-04-02 20:00
Filip Adam - Marksman
2017-04-01 20:00
1:a grupp - Värnpliktig
2017-03-30 20:00
Träning - Träning
2017-03-26 18:00
Skyttegrupp - Skyttesoldat
2017-03-25 20:00
Spelare - Spelare
2017-03-19 20:00
Stomper 2 (M1A1 Abrams) - Förare
2017-03-18 21:00
Deltagare - Ohederlig
2017-03-12 20:00
Alpha 2-2 - EOD
2017-03-09 20:00
Bravo - AT
2017-03-05 20:00
Filip Adam - Ksp 90
2017-02-26 20:00
1:a stötgrupp - Ksp-laddare
2017-02-23 20:00
Delta - AT
2017-02-19 20:00
Vadim 5 Alfa - Ksp-assistent
2017-02-17 20:00
Fria Krigare - Soldat S
2017-02-16 20:00
Bravo - Mpenga
2017-02-15 20:00
SOG Team ett - Operatör
2017-02-12 20:00
Lightning - HMMV TOW (pvtgb) - Lightning 1 - Förare
2017-02-08 20:00
Battleaxe - AT Operator
2017-02-05 20:00
Hitman 2 - KSP
2017-02-03 20:00
Erik Kalle - AT
2017-02-01 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat AT
2017-01-29 20:00
Grupp tre (Understöd) - KSP skytt
2017-01-25 20:00
Deltagare - Spelare
2017-01-22 20:00
Grupp Ett - AT Soldat
2017-01-21 20:00
Lone Star - Rifleman
2017-01-18 20:00
Commando Team 2 - Rifleman
2017-01-15 20:00
Filip Ture (Strv122) - Förare
2017-01-14 20:00
SOG - Spotter
2017-01-13 20:00
Brädspelsnördar - Brädspelsnörd
2017-01-08 20:00
Gustav Kalle - Skyttesoldat Ksp 90
2017-01-07 20:00
PION (JS-122) - Förare
2017-01-05 20:00
Donkey Team - Sjukvårdare
2017-01-01 20:00
US Navy Seals Grupp ett - Rifleman
2016-12-29 20:00
Spelare - Spelare
2016-12-18 20:00
ALFA 1-3 - SPG-9 Skytt
2016-12-11 20:00
Vadim 5 Beta - Ksp-assistent
2016-12-04 20:00
Bravo - Skyttegrupp 2 - Ksp-skytt (M60)
2016-12-03 20:00
SMERCH-2 - Pionjär
2016-11-30 20:00
Hitman 3 - Operatör
2016-11-27 20:00
Grupp två - Skyttesoldat AT
2016-11-25 20:00
Tvättäkta ryssar - Dmitry
2016-11-20 20:00
Fox Company 2nd Squad - Rifleman (Pvt. First Class)
2016-11-19 20:00
Alfons 2 (rifle team) - Autorifleman
2016-11-15 20:00
Dagger two - Automatic Rifleman
2016-11-13 20:00
Skyttegrupp Två - Skyttesoldat
2016-11-12 20:00
SAS Team two - Operator (AT)
2016-11-11 20:05
Kycklingarna - Buffalovingar
2016-11-09 20:00
Blå - Soldat (AT)
2016-11-06 20:00
ALFA 1-1 - KSP-Skytt
2016-11-04 20:00
Alpha Team - AT Operator
2016-10-30 20:00
Gustav Adam (Understöd) - Skyttesoldat (Ambärare)
2016-10-29 20:00
Lightning 1-1 - Medic
2016-10-23 20:00
Gustav Bertil (grg) - Grg-skytt
2016-10-21 20:00
Nattskiftet - Polis
2016-10-16 20:00
Vagn Tre - Vagnförare
2016-10-15 20:00
Gustav Adam - Ksp-Skytt(Ksp58)
2016-10-09 20:00
Gustav Adam (Understöd) - KSP-skytt
2016-10-08 20:00
Bravo Quebec (3x Strv 102) - EB = Forare
2016-10-07 20:00
Bravo 2-1 - KSP skytt
2016-10-03 20:00
SOG Grupp - Operatör
2016-10-02 20:00
Alpha - Skyttegrupp 1 - Skyttesoldat (AT4)
2016-10-01 20:00
Bertil - Soldat
2016-09-30 20:00
Ljushuvuden - Tomteblosset
2016-09-28 20:00
Team Wolf - MG Operator
2016-09-25 20:00
Alpha 1-2 - KSP
2016-09-24 20:00
Bravo 2-2 - Driver 122
2016-09-21 20:00
Bily - Understödsgrupp - Skytt SPG-9M
2016-09-18 20:00
1:a skyttegrupp - Skyttesoldat (AK4)
2016-09-17 20:00
Tanoa Police Department Special Action Team - Polis
2016-09-16 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-09-14 20:00
Intresserade - Intresserad
2016-09-11 19:00
Grupp Ett - Skyttesoldat
2016-09-10 20:00
The Red One - Rifleman (M16)
2016-09-08 20:00
Charlie 1-2 - Machine Gunner
2016-09-07 20:00
Bily - Understödsgrupp - Skytt SPG-9M
2016-09-04 20:00
Alpha - Skyttegrupp 1 - Skyttesoldat (AT4)
2016-09-02 20:00
Team Saltade Chips - Soldat
2016-09-01 20:00
Charlie 1-3 - Machine Gunner
2016-08-31 20:00
Alfa - Ksp
2016-08-28 20:00
Grupp Två (Skytte) - Sjukvårdare
2016-08-27 20:00
Delta Force - Operatör
2016-08-26 20:00
Fredagsfysare - Jag vill vara med!
2016-08-22 20:00
Team Wolfhound - Sjukvårdare
2016-08-21 20:00
Grupp Ett (Anfalls grupp) - Soldat
2016-08-20 20:00
Syndikat - Krigare
2016-08-19 20:00
Spetsnaz - Operatör
2016-08-18 20:00
Team 1 - Soldat
2016-08-17 20:00
Alfa - Sjukvårdare
2016-08-14 20:00
Grupp Ett - Skyttesoldat AT
2016-08-12 20:00
- Olympisk Spelare
2016-08-09 20:00
Team Two - SEAL Operator (HK416)
2016-08-07 20:00
Báifàn - Ksp-skytt (lätt ksp)
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp två - KSP Skytt
2016-08-05 20:00
- Krigare
2016-08-01 20:00
US Army Squad 1 - Soldat BAR
2016-07-30 20:00
Special Action Team - Polis
2016-07-23 20:00
Eagle One - AT man
2016-07-19 20:00
Jägargrupp - Skyttesoldat AT
2016-07-17 20:00
Team 1 - Skytteslusk
2016-07-16 20:00
Frihets kämpar - Frihets kämpe
2016-07-15 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-07-14 20:00
Grupp Ett - SOG Operatör
2016-07-10 20:00
Yanwò / Charlie / Gamma - Ksp-skytt (lätt ksp)
2016-07-03 20:00
Hunter 1-1 - SEAL Operatör
2016-07-02 20:00
Aircav - Machinegunner
2016-06-30 20:00
Echo India - Automatic Rifleman
2016-06-29 20:00
Jägar Grupp - KSP skytt (KSP58)
2016-06-21 20:00
Warlord - Auto Rifleman
2016-06-17 21:00
Gäster - Turist
2016-06-17 20:00
SOG - Alpha - Operator
2016-06-15 20:00
Team two (Assault) - Automaticrifleman
2016-06-12 20:00
Stick 2 - MAG-skytt
2016-06-09 20:00
Anrop Turistbyrå - Turist
2016-06-08 20:00
Spetnaz Team Kodiak - Machinegunner
2016-06-05 20:00
Grupp Ett - KSP Skytt
2016-06-03 20:00
Fireteam Three - Machinegunner
2016-06-01 20:00
Spetsgruppa Dmitrij 6 - KSP-skytt (PKP)
2016-05-29 20:00
Dawn - Vagnsförare
2016-05-26 20:00
Golf Alpha - Understödsgrupp - KSP58-skytt
2016-05-22 20:00
Charlie - KSP-skytt (M60)
2016-05-18 18:45
Echo Bravo - Skyttesoldat
2016-05-15 20:00
Storm 4 - Operatör
2016-05-08 20:00
Vagn två - KSP skytt
2016-05-06 20:00
NAVY SEAL - Operatör (KSP)
2016-05-04 20:00
Jägargrupp - Skyttesoldat
2016-05-01 20:00
Hotel Alpha - KSP
2016-04-28 20:00
MSV - Soldat
2016-04-26 20:00
Särskilda Operations Gruppen - KSP skytt
2016-04-24 20:00
Golf Alpha - KSP58-skytt
2016-04-23 20:00
Opfor - Team 2 - Soldier
2016-04-22 20:00
Poliser - Polis
2016-04-20 20:00
Adam-Ivar - Ingenjör
2016-04-19 20:00
ECHO ALPHA - Ksp 90 skytt
2016-04-17 20:00
Vagn tre - KSP skytt
2016-04-15 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-04-10 20:00
SOG Grupp - Skyttesoldat
2016-04-08 20:00
Särskilda Operations Gruppen - Operatör
2016-04-06 20:00
Echo Alpha - Ksp 90 skytt
2016-04-05 20:00
Blacksun Two - Operatör (Prickskytt)
2016-04-03 20:00
Hotel Alpha - Ksp
2016-04-02 20:00
Filip Adam - Ak skytt
2016-03-27 20:00
OMON - Skyttesoldat
2016-03-22 20:00
Echo Alpha - Skytt
2016-03-20 20:00
Erik Adam - Stf GrpC
2016-03-18 20:00
Fredagsmys - Spelare
2016-03-15 20:00
Grupp 3 - Skyttesoldat
2016-03-14 20:00
Grupp två - Operatör
2016-03-13 20:00
Delta 1 - Soldat
2016-03-08 20:00
Träningsgrupp - Menig
2016-03-06 20:00
Hotel Alpha - Rifleman
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers