Streams
Radiomeddelanden
Avatar Användarnamn Dahlgren
Användarnivå Utvecklare
E-post
Registreringsdatum 2006-11-01 16:28
Senast inloggad 2021-10-16 11:07
Kontaktinformation
Hemsida Gå till
Övrig Information
Hemort Stockholm
Anrop Squad
ArmA3 - Nick Dahlgren
ArmA2 - Nick Dahlgren
ArmA1 - Nick Dahlgren
OFP - Nick Dahlgren
DCS Moduler
A-10C II Tank Killer
A-10C Warthog
AH-64D
AJS-37 Viggen
AV-8B Night Attack S/VTOL
Black Shark 2
Combined Arms
F-14 Tomcat
F-16C Viper
F/A-18C Hornet
Flaming Cliffs 3
Mi-24P Hind
MiG-21bis
NEVADA Test and Training Range Map
Normandy 1944 Map
Persian Gulf Map
Supercarrier
Syria Map
The Channel Map
UH-1H Huey
WWII Assets Pack
Streaming
Statistik
Inlägg i Klotterplanket 2,385
Skrivna kommentarer 167
Inlägg i forum 1,419
Skrivna nyheter 67
Skapat operationer 143
Skapade Operationer
2021-11-01 20:00
2021-10-03 19:30
2021-08-30 20:00
2021-08-05 21:00
2021-08-04 20:00
2021-08-02 20:00
2021-07-31 17:30
2021-07-05 20:00
2021-06-22 20:00
2021-06-16 20:00
2021-05-15 18:00
2021-05-07 20:00
2021-05-03 20:00
2021-04-27 21:30
2021-04-12 20:00
2021-03-12 18:50
2021-02-15 20:00
2021-02-11 21:00
2021-01-28 21:00
2021-01-14 21:00
2020-12-21 20:00
2020-12-10 21:00
2020-12-06 20:30
2020-12-05 18:00
2020-11-26 21:00
2020-11-07 19:30
2020-10-26 20:00
2020-10-13 19:00
2020-10-02 20:30
2020-09-21 20:00
2020-08-19 20:00
2020-08-03 20:00
2020-07-30 20:00
2020-07-27 20:00
2020-07-06 20:00
2020-06-27 19:30
2020-06-15 20:00
2020-06-08 20:00
2020-06-07 20:00
2020-05-23 18:30
2020-05-17 18:00
2020-05-10 18:00
2020-05-09 19:00
2020-05-06 18:00
2020-05-04 20:00
2020-05-03 20:00
2020-04-24 20:15
2020-04-18 18:30
2020-04-06 20:00
2020-04-05 20:00
2020-04-04 18:30
2020-03-28 18:00
2020-03-02 20:00
2020-02-21 20:30
2020-02-17 20:00
2020-02-14 20:00
2020-02-09 15:00
2020-01-29 20:00
2020-01-27 19:30
2019-12-14 18:00
2019-12-02 20:00
2019-11-23 19:00
2019-11-18 20:00
2019-11-09 11:00
2019-10-26 18:00
2019-10-19 17:45
2019-10-14 20:00
2019-10-05 18:00
2019-09-21 22:00
2019-09-19 19:00
2019-08-19 02:00
2019-08-17 17:30
2019-08-10 18:00
2019-07-28 20:00
2019-07-25 20:00
2019-07-22 20:00
2019-07-18 19:00
2019-06-30 18:00
2019-06-16 20:30
2019-06-06 20:00
2019-06-02 20:00
2019-06-01 20:00
2019-05-26 21:00
2019-05-24 21:00
2019-05-19 17:45
2019-05-17 20:00
2019-05-05 20:30
2019-04-29 20:00
2019-04-27 21:00
2019-04-15 20:00
2019-01-28 20:00
2019-01-25 20:00
2019-01-24 20:00
2019-01-21 20:00
2019-01-18 20:00
2019-01-16 20:00
2019-01-14 19:00
2019-01-10 19:00
2019-01-09 20:00
2019-01-05 20:45
2019-01-04 20:00
2019-01-02 20:00
2018-12-16 20:00
2018-11-16 20:00
2018-11-15 19:00
2018-10-15 20:00
2018-09-30 20:00
2018-09-27 19:00
2018-09-17 20:00
2018-09-07 21:00
2018-08-21 20:00
2018-07-31 21:00
2018-07-30 20:00
2018-07-29 20:00
2018-07-28 21:00
2018-07-23 20:00
2018-07-20 20:00
2018-07-12 20:00
2018-06-24 20:00
2018-06-08 20:00
2018-06-04 19:00
2018-05-28 20:10
2018-05-24 19:00
2018-05-21 19:00
2018-05-07 19:00
2018-04-15 18:00
2018-02-24 18:00
2018-02-05 19:00
2018-02-03 18:00
2018-02-02 19:00
2018-01-28 20:00
2018-01-27 19:00
2018-01-21 20:00
2018-01-06 18:00
2017-12-13 20:00
2017-10-28 19:00
2017-09-28 19:00
2017-05-11 20:00
2017-03-26 18:00
2015-10-31 19:00
2015-03-27 19:00
2015-02-07 20:00
2014-05-17 21:00
Deltagit i Operationer
2021-09-25 18:00
Bravo 1 - Grenadier
2021-08-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2021-08-27 20:00
Reverb fuskheadset - Jack Bauer
2021-08-19 20:00
Spelare - Deltagare
2021-08-16 20:00
Spelare - USP
2021-08-08 20:00
Alpha 3 - Grenadjärsassistent
2021-08-05 21:00
Grupp 1 - Holly
2021-08-04 20:00
Kanonmat - Recon
2021-08-02 20:00
Kanonmat - slasktratt
2021-07-31 17:30
Iraq - Alpha 3 - RPG Gunner
2021-07-10 20:00
1a Grupp - Skyttesoldat
2021-07-05 20:00
Bravo-1 - Gunner
2021-06-16 20:00
Deltagare - Deltagare
2021-06-12 18:00
Reserv - Reserv
2021-05-24 19:00
Insurgenter - Insurgent
2021-05-21 20:00
Premiär? - Film?
2021-05-15 18:00
Green Hornets - Deltagare
2021-05-08 18:00
Bravo 1 - Grenadier Assistant
2021-05-07 20:00
Team Two - Medic
2021-05-03 20:00
Bravo-1 - Gunner
2021-04-27 21:30
Kalla krigare - Spec Ops
2021-04-12 20:00
Bravo-1 - Gunner
2021-04-11 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-04-10 18:00
Deltagare - Deltagare
2021-03-12 18:50
Amfibieskytte - Stridsbåt 90 / Galt x2 - Sjukvårdare
2021-01-14 21:00
Deltagare - Deltagare
2021-01-09 18:00
Reserv - Reserv
2020-12-10 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-12-06 20:30
2 Troop / 4 Section - Javelin Operator
2020-11-27 20:00
2.00 - Nexus
2020-11-26 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-11-15 17:00
3rd Squad (Anrop) - Machine Gunner Ass. / AR Ass.
2020-11-13 20:00
2.00 - 64-bit
2020-11-12 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat AK5 + Pskott
2020-11-11 20:00
Uzi 12 - Hot Start - Uzi 12 RIO
2020-11-08 17:00
Missile Section (FV432/3) - Missileman
2020-11-07 19:30
Drogenkartell "Das Syndikat" - Team Beta - Rifleman
2020-11-04 20:00
74th FS - A-10CII - CAS - Tusk 42
2020-10-31 19:45
Grupp - Skyttesoldat
2020-10-26 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-24 19:45
Intresserad och har anmält mig på sidan https://slotlist.info/missions/t13-operation-tetning - Grg-laddare
2020-10-24 12:00
Flygare - Jag vill flyga
2020-10-22 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-18 20:00
Team 2 - Soldat
2020-10-17 18:00
Bravo 3 (Anrop & RL) - Skyttesoldat (Rb 57)
2020-10-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-13 19:00
Operatörer för Coop - Operatör
2020-10-08 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-10-04 19:40
Alpha 1 - Medic
2020-10-03 18:00
Bravo 1 - Rifleman
2020-10-02 20:30
2 Troop / 3 Section - Sharpshooter
2020-09-27 20:00
Team 2 - CLS
2020-09-24 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-21 20:00
Delta - Riflemen
2020-09-20 19:40
Phantom 1 (MH-6J) - Pilot
2020-09-17 20:00
GHOST 1 - F18 SEAD 2 - Ghost 1-4
2020-09-09 20:00
F16 - Pilot
2020-09-05 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-03 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-09-01 20:00
F 16 STRIKE - Pilot
2020-08-30 20:00
Team 1 - CLS
2020-08-28 19:40
Gustav Adam - Sjukvårdare
2020-08-27 20:00
Operatörer - Operatör
2020-08-22 20:00
Dagger 2 - Dagger 2-2
2020-08-21 19:00
Gustav - UAV Operatör
2020-08-20 21:00
Papa - Assistant Autorifleman
2020-08-19 20:00
Flygare - Flygare
2020-08-15 18:00
Deltagare - Deltagare
2020-08-13 21:00
Malaysian Army - "13" - Medic
2020-08-10 20:30
Piloter och RIO:s blandat - Pilot
2020-07-30 20:00
Operatörer - Operatör
2020-07-27 20:00
Charlie - Medic
2020-07-25 18:00
Alpha 1 - Rifleman
2020-07-23 20:00
Squad - Squad
2020-07-02 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-30 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-28 19:00
Filip - Adam | Mekaniserad skyttegrupp | BMP - Stridsräddare
2020-06-27 19:30
Deltagare - Deltagare
2020-06-25 21:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-18 21:00
Reserver / intresserade men osäkra på deltagande - Reserv
2020-06-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-06-08 20:00
Charlie - Riflemen
2020-06-07 20:00
2-Alpha - Gunner
2020-06-06 18:00
Reserver - Reserv
2020-06-05 20:00
Flygförare - Intresserad
2020-05-21 19:00
Echo (Engineering team) - Engineer
2020-05-17 18:00
Erik Bertil - Soldat (PV)
2020-05-16 19:00
BRITISH NAVY - Deltagare
2020-05-13 20:00
Uzi 5 - 4xF-16CM - 5-2
2020-05-10 18:00
Lasttestare - Lasttestare
2020-05-06 18:00
Charlie 3 - Gunner
2020-05-04 20:00
Group 2 - Rifleman
2020-05-03 20:00
2-Alpha - Skytt
2020-04-26 18:00
BLUFOR - Intresserad A-styrka
2020-04-24 20:15
Övriga spelare - i volunteer as tribute
2020-04-23 20:00
F-14B - RIO
2020-04-19 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-04-18 18:30
A2 - Rifle
2020-04-15 18:00
FILIP ADAM - Sjukvårdare
2020-04-13 19:00
Dagger 1-1 - Specialist
2020-04-09 20:00
Golf Alpha - Rifleman (Backpack)
2020-04-06 20:00
Alpha - Rifleman
2020-04-05 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-04-04 18:30
B3 - Anrop + AFI - MG
2020-03-28 18:00
Alpha 1 - Rifleman AT ILAW
2020-03-22 20:00
Filip Johan - GRG Laddare
2020-03-21 19:00
intresserade - intresserad
2020-03-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-14 19:30
Lag 1 - Intresserad
2020-03-07 20:00
Angel(Hkp-16) - Helikopter Pilot (Angel 2)
2020-03-06 20:00
Filip Adam - Gruppchef (Stf chef)
2020-03-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-03-01 19:00
Alpha 2 - Rifleman | LAW
2020-02-28 19:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-22 17:45
Bravo 3 - Strf 90C Gunner
2020-02-21 20:30
Deltagare - Deltagare
2020-02-20 19:00
Gustav Adam - Sjukvårdare
2020-02-17 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-16 19:00
Johan Sigurd - Skarpskytt
2020-02-15 19:00
Hotel Alpha - Stf. Gruppchef
2020-02-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-12 20:00
DEltagare - GIF
2020-02-09 15:00
Deltagare - Deltagare
2020-02-08 18:00
Bravo 2 (Anrop + PHX) - Grenadier assistant (RPG ladd)
2020-02-02 19:00
Foxtrot 1 - Andrepilot
2020-01-29 20:00
Piloter - Pilot
2020-01-27 19:30
Piloter - Pilot
2020-01-26 20:00
2:a grupp - Ksp-skytt (PKM)
2020-01-23 19:30
Squad - Squad
2020-01-22 20:00
"UZI" Ship strike/SEAD - F 18
2020-01-18 20:00
SOG Grupp Adam 1-1 - Operatör
2020-01-12 20:00
Filip Kalle - Grg-laddare
2020-01-06 19:00
Gustav Adam - KSP58 - ladd
2020-01-04 18:00
Intresserade - Intresserad
2019-12-19 20:00
Specialstyrka 73 - Soldat
2019-12-11 20:00
SEAD Package - Weasel 2
2019-12-04 20:15
Piloter - Pilotbosse
2019-12-02 20:00
1-Alpha - Commander
2019-11-27 20:00
Flygfolk - Flygare
2019-11-18 20:00
Russia - Bravo - Rifleman
2019-11-17 19:00
Adam Qvintus - Skytt
2019-11-09 11:00
Colt 8 - Colt 8-3
2019-11-05 20:00
Machine Gun Team Foxtrot 1-1 - Asst. Gunner with M16A1 and ammunition for the M60
2019-11-03 20:15
Erik Cesar - Ksp-laddare
2019-11-02 20:00
Sluskar - Deltagare
2019-10-26 18:00
Skyttesluskar i Alpha 3 och Alpha 4 - Skytteslusk
2019-10-24 19:00
Deltagare - Deltagare
2019-10-20 19:00
Alpha 2 - Gruppchef
2019-10-19 17:45
Deltagare - Deltagare
2019-10-17 20:00
Spelare - Deltagare
2019-10-14 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-10-12 20:30
Deltagare - Deltagare
2019-10-10 19:00
Kapitalister - Kapitalist
2019-09-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-29 19:00
Reserver (Kommer få spela) - Reserv
2019-09-21 22:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-21 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-19 19:00
Deltagare - Deltagare
2019-09-14 19:00
Insurgent - 8
2019-09-08 19:00
Victor - IFV (Warrior) - Vehicle Gunner
2019-09-08 11:00
Folk som uttalar det GIF - GIF
2019-08-25 19:00
Alpha 1 - Skyttesoldat Pskott
2019-08-19 02:00
Element 1 - Breacher
2019-08-17 17:30
Deltagare - Deltagare
2019-08-10 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-28 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-27 20:00
Anropare - Spelare
2019-07-25 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-22 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-11 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-07-10 18:15
Deltagare - Deltagare
2019-07-07 20:00
1:a grupp - Krigare
2019-06-30 18:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-16 20:30
1-Alpha - Gunner
2019-06-06 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-02 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-06-01 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-26 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-24 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-05-19 17:45
Deltagare - Deltagare
2019-05-17 20:00
Red Team - SWAT Operator
2019-05-12 19:00
Luna - T-55 - Vagnchef
2019-05-05 20:30
REDFOR 1-Bravo - Gunner
2019-05-01 18:00
Grupp 1 - Deltagare
2019-04-29 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-28 19:00
Alpha 2 - GRG Assistant
2019-04-27 21:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-24 20:00
Ford 3-4 - RIO
2019-04-17 20:00
Diamond 2-1 - Pilot
2019-04-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-04-13 18:00
Finlands sak är vår! - Frivillig
2019-04-07 19:00
Stomper 1 - Tank Platoon [Anrop] - Gunner
2019-04-05 20:00
Lag 1 - 2
2019-04-03 20:00
F-14B - Pilot
2019-03-31 19:00
Team Two - Grunt
2019-03-27 20:00
F-14 - RIO
2019-03-17 20:00
Grupp Tre - KSP Assistent (Maxim KSP)
2019-03-10 19:00
Reserve slots (if unsure) - Reserve slot - United States Air Force
2019-02-23 18:00
Alpha 4 - Anrop - Assistant Machinegunner | FAL
2019-02-18 19:00
ICEBOX 1-2 (Hkp - understöd/spaning) - Uppdragsspecialist
2019-02-17 19:00
Alpha 3 - Asst.Machingunner
2019-02-10 19:30
Deltagare - Deltagare
2019-02-06 20:00
Shooter - FORCAP - Shooter 54
2019-02-03 19:00
Alpha 3 - Sapper
2019-02-02 19:45
Kalla Krigare - Kall Krigare
2019-01-30 20:00
Saint 1 F/A-18C (CAP) - Saint 1-3
2019-01-28 20:00
Deltagare - Deltagare
2019-01-27 18:20
Bravo 4 - Anrop - Machinegunner Assistant
2019-01-25 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-23 20:00
F/A-18C Hornet SEAD och CAP - Rhino 1-2
2019-01-21 20:00
NATO - Israel
2019-01-20 20:00
Alpha 4 - Asst.AT Specialist
2019-01-18 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2019-01-16 20:00
F/A-18C Hornet - DOLPHIN 1-2
2019-01-14 19:00
3rd Section - Grenadier
2019-01-09 20:00
F/A-18C Hornet - VMFA-232 "Red Devils" 1-4
2019-01-06 20:00
Grupp A - KSP skytt
2019-01-05 20:45
Fallskärmshoppare - Fallskärmshoppare
2019-01-04 20:00
Fredagsmysare - Lejonet & Björnen Lakritsglass
2019-01-02 20:00
F/A-18C Hornet - Gypsy 1-2
2018-12-16 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-11-16 20:00
Fredagswarlords - Deltagare
2018-11-15 19:00
Warlords - Warlord
2018-11-10 20:00
Turister - Dahlgren
2018-10-28 20:00
Charlie - Ksp-laddare
2018-10-21 20:00
Grupp tre - Sjukvårdare
2018-10-15 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-10-14 19:30
Kosmos 2 | Skyttegrupp - RPG-ladd
2018-10-12 20:00
Fredagsmysare - Mysgren
2018-10-07 20:00
Assault Team Alpha - Combat Life Saver
2018-10-01 20:00
Navy Bois - Navy
2018-09-30 20:00
Fire Team 1 - Medic
2018-09-27 19:00
Merlin 1-2 - Loadmaster/CLS
2018-09-23 20:00
O-3 Reconnaissance Aircraft - Pilot
2018-09-19 20:00
Yngve Röd - Yngve 2
2018-09-17 20:00
Fire Team 1 - Medic
2018-09-16 20:00
Team Rollo - Operatör
2018-09-09 21:00
Adam Johan | Granatkastartropp - Pjäsplatsbiträde
2018-09-09 20:00
Filip Kalle - Sjvman | Stridspar 1
2018-09-07 21:00
Fredagsmys - Mysare
2018-08-26 20:00
Team 1 - Operator (Engineer)
2018-08-25 08:00
Jag ska dit! - Saknar transport - Bilpoolare
2018-08-21 20:00
Bravo - Operator
2018-08-15 20:00
Team 3 - Operator (engineer)
2018-08-12 20:00
Grupp två - Rebell
2018-07-30 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-07-29 20:00
Stridsvagn - Skytt
2018-07-28 21:00
Grupp 1 - Deltagare
2018-07-23 20:00
Deltagare - Soldat
2018-07-22 20:00
Valtam - Stridssjukvårdare
2018-07-20 20:00
Deltagare - Soldat
2018-07-18 20:00
Jägargrupp - Ställföreträdande gruppchef
2018-07-12 20:00
Deltagare - Deltagare
2018-06-24 20:00
Stridsvagn - Skytt
2018-06-14 20:00
Sierra 3-4 - Skytt
2018-05-28 20:10
Squad 1 - Tapper soldat
2018-05-19 20:00
Andra Grupp - 2a.Omgångschef
2018-05-18 20:00
SQUAD 1 - Slusk
2018-05-17 20:00
Greyhound 1-2 - UAV Specialist
2018-04-29 20:00
Gustav Bertil - Ksp-skytt | Ksp 58
2018-04-27 20:00
Xx_-Sephiroth-_xX - Du förstår inte
2018-04-26 20:00
Team 2 - Operator (marksman)
2018-04-23 19:00
IFV150 Warrior - Skytt
2018-04-20 20:00
Ares 1-5 (APC) - Gunner
2018-04-15 18:00
Skyttegrupp - Specialist
2018-04-12 20:00
Echo - Operator
2018-03-18 20:00
Gustav Bertil - Skyttesoldat | Ksp-ass
2018-03-15 20:00
Bravo - Operator
2018-03-08 20:00
Ghost 1-4 - Assault Specialist
2018-03-04 20:00
Piloter (Måste kunna flyga TP84, JAS39 och HKP16) - Pilot
2018-02-25 20:00
Filip kalle - Grg-ladd
2018-02-24 18:00
A3 - MG Asst
2018-02-16 21:30
Uav - Usb oper8or
2018-02-11 20:00
Första Grupp - Skyttesoldat
2018-02-08 20:00
Greyhound 1-1 - UAV Specialist / 2IC
2018-02-05 19:00
Skyttegrupp - Soldat
2018-02-04 20:00
Gustav Adam - Grg-ladd
2018-02-03 18:00
B2 - Team Leader
2018-02-02 19:00
Fria krigare - Krigare
2018-01-31 20:00
Team Alpha - Operator (LAW)
2018-01-28 20:00
Hammer 1-2 - Skytt
2018-01-27 19:00
Platoon Lead - Platoon Leader
2018-01-26 20:00
Blue - Pilot
2018-01-24 20:30
SOG - Operatör
2018-01-21 20:00
Stridsvagn - Skytt
2018-01-20 19:00
Hammer 1-2 - Skytt - Dahlgren
2018-01-14 19:00
Anrop Squad 2 - Soldier
2018-01-12 20:00
Livvakts grupp - KSP skytt
2018-01-07 20:00
Echo Alpha - AT-skytt
2017-12-10 21:30
Yankee Alpha Victor - LAV - Vehicle Commander
2017-12-10 20:45
Bravo 1-2 - Fireteam - Rifleman (M72 LAW)
2017-12-10 20:00
Skyttegrupp 1 - Gruppchef
2017-12-08 19:37
AJS-37 Viggen - Voodoo(Trollkonst)
2017-12-03 20:00
Faarao Kalle - Jääkäri KES XX
2017-11-19 20:00
Skyttegrupp två - Skyttesoldat (Kar98k)
2017-11-05 20:00
Gustav Bertil | 2x TGB 16 - Grg-ladd
2017-10-28 19:00
Intresserade - Intresserad
2017-10-21 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat(Sjukvårdare)
2017-10-15 20:00
Hermes 1-1 - Pilot
2017-10-15 20:00
Grupp ett - Fältarbetare
2017-10-08 20:00
Grupp 2 - Skyttesoldat
2017-10-06 20:00
ARMA För livet - Elit
2017-10-01 20:00
Grupp Tre - Ställföreträdande Gruppchef
2017-09-28 19:00
Grupp 1 - Grg ladd
2017-09-24 20:00
Grupp Tre - Ställföreträdande Gruppchef
2017-09-24 11:00
Whiskey Tango One - 1-2
2017-09-10 20:00
160 SOAR (Nightstalkers) 2 Ghosthawk - Helikopterpilot
2017-09-03 21:20
Kirill 3 - PVTGB 2 (UAZ SPG) - Förare
2017-09-03 20:40
Kochka 3 - Skyttegrupp - RPK-skytt
2017-09-03 20:00
Vadim - grupp 2 - Stf gruppchef
2017-09-03 20:00
Intresserade - Intresserad
2017-08-27 20:00
Echo Charlie - Team Leader
2017-08-20 21:00
Skyttegrupp 2 (M113) - Fältarbetare
2017-08-20 20:00
UAZ SPG-9 2 - Förare
2017-08-13 20:00
Team 3 - Team Leader
2017-08-11 20:00
Alpha Team - Combat Medic
2017-08-09 20:00
Patrull Ett - Skarpskytt
2017-07-25 20:00
Teamleader - Rifleman
2017-07-23 19:00
Filip Bertil - Skytt
2017-07-16 20:00
Erik Adam - Skyttesoldat (AT)
2017-07-15 20:00
Friviliga - Frivillig
2017-07-09 20:00
Heikki Kalle - Konekivääri avustaja
2017-07-08 20:00
Red Knights - Grg
2017-07-07 21:00
Spelare - Patrullerande soldat
2017-06-19 20:00
Bravo Squad - Soldat
2017-06-11 19:00
Echo Alpha (Strv 122) - Skytt
2017-06-04 20:00
Erik Cesar - Skyttesoldat (Rb 57)
2017-06-03 21:00
Green Bush - Engineer
2017-06-03 20:00
OH-6A Reconnaissance - "Dustie" - Pilot
2017-05-28 20:00
Gambit 1-1 - WSO
2017-05-27 20:00
Understöds Element - Asst.Pansarvärnsskytt - Kodiak Six
2017-05-25 20:00
Gamma - Prickskytt
2017-05-25 13:00
Spelare - Spelare
2017-05-23 20:00
Helikopter piloter - Skytt
2017-05-21 21:15
Foxhound 1 - Skyttegrupp - Skyttesoldat (AT)
2017-05-21 20:00
Sunray - TROPPLEDNING - Observatör / Eldledare
2017-05-14 20:00
Vagn tre - Vagnskytt
2017-05-11 20:00
Spelare - Mina Harker
2017-05-07 20:00
Erik Cesar - Kspskytt (Ksp 90)
2017-05-05 20:00
Whiskey 2 - Pilot Whiskey 2-2
2017-04-28 20:00
Erik Kalle - Skarpskytt
2017-04-23 20:00
Grupp 1 - Sjukvårdsman
2017-04-09 20:00
Golf Victor - Förare
2017-04-08 16:00
Test Grupp 4 - Test Plats 3 ö
2017-04-01 20:00
1:a grupp - Värnpliktig
2017-03-31 20:00
Fredagsmysare - Fredagsmysare
2017-03-19 20:00
Stomper 2 (M1A1 Abrams) - Skytt
2017-03-12 20:00
Flyg - Pilot
2017-03-09 20:00
Bravo - Rifleman
2017-02-23 20:00
Delta - Rifleman
2017-02-19 20:00
Vadim 5 Beta - Ksp-skytt
2017-02-16 20:00
Bravo - Dahlgren
2017-02-15 20:00
SOG Team två - Skjukvårdare
2017-02-05 20:00
Hitman 1 - Soldat-GRT
2017-02-03 20:00
Erik Kalle - Sjukvårdare
2017-01-13 20:00
Brädspelsnördar - Brädspelsnörd
2017-01-08 20:00
Filip Kalle - Stridssjukvårdare
2017-01-07 20:00
PION (JS-122) - Vagnchef
2016-11-06 20:00
PILOTER - Pilot
2016-10-30 20:00
Gustav Adam (Understöd) - Grg-laddare
2016-10-29 20:00
Lightning 1- 3 - Rifleman
2016-10-23 20:00
Gustav Bertil (grg) - Grg-laddare
2016-10-16 20:00
Vagn Tre - Vagnskytt
2016-10-15 20:00
Kalle Ett - Observatör
2016-10-09 20:00
Erik Adam (Skytte) - Ställföreträdande Gruppchef
2016-10-08 20:00
Alpha Quebec (3x Strv 102) - FA = Skytt
2016-10-07 20:00
Piloter - Pilot
2016-10-02 20:00
Bravo - Skyttegrupp 2 - Ksp-ass
2016-09-27 20:00
Kommer. - Kommer.
2016-09-25 20:00
Alpha 1-2 - Skyttesoldat
2016-09-24 20:00
Bravo 2-2 - Gunner 122
2016-09-21 20:00
Zeleny - Skyttegrupp - RPG-assistent
2016-09-18 20:00
1:a skyttegrupp - Skyttesoldat (AK4)
2016-09-15 20:00
Team two - Operator AT
2016-09-11 19:00
Grupp Ett - KSP skytt
2016-09-08 20:00
Charlie 1-2 - Marksman
2016-09-07 20:00
Zeleny - Skyttegrupp - Ksp-skytt (PKM)
2016-09-06 20:00
Bradley 1 - Gunner
2016-09-04 20:00
Bravo - Skyttegrupp 2 - Skyttesoldat (AT4)
2016-09-01 20:00
Charlie 1-2 - Marksman
2016-08-28 20:00
Grupp Tre (Understöd) MG42 - T-KSP Laddare
2016-08-27 10:00
Bor hos Granquist - Soffan
2016-08-07 20:00
Shuijiao - Ksp-skytt (lätt ksp)
2016-08-06 20:00
Wehrmacht grupp två - Skyttesoldat
2016-07-23 20:00
Eagle Three - Spotter
2016-07-19 20:00
Jägargrupp - KSP90 Skytt
2016-07-15 20:00
Erik Kalle - Motståndsledare - Skarpskytt
2016-07-14 20:00
Grupp Ett - SOG Operatör
2016-06-15 20:00
160th SOAR - Pilot
2016-06-12 20:00
Piloter G-Cars - Pilot G-car
2016-06-10 20:00
UB4 - Radiooperatör (radiorum)
2016-06-09 20:00
Anrop Turistbyrå - Turist
2016-06-06 10:00
Axelmakterna - Tyskland
2016-06-05 20:00
Grupp Två - Skyttesoldat
2016-05-29 20:00
Krypton 1 - Vagnsskytt
2016-05-22 20:00
Alpha - Förare/ordonnans
2016-05-15 20:00
Storm 2 - Operatör
2016-05-01 20:00
Golf Alpha - KSP
2016-04-28 20:00
MSV - Soldat
2016-04-26 20:00
Särskilda Operations Gruppen - Prickskytt
2016-04-19 20:00
Tango Uniform - Grk skytt
2016-04-17 20:00
Vagn tre - Vagnskytt
2016-04-15 20:00
Fria Krigare - Soldat
2016-04-10 20:00
Grupp ett (Skytte) - Skyttesoldat (AT)
2016-04-06 20:00
Tango Uniform - Grk Skytt
2016-04-03 20:00
Golf Alpha - Ammobearer (packåsna)
2016-03-27 20:00
Dawn - KSP Ass
2016-03-22 20:00
Tango Uniform - GRK Soldat
2016-03-15 20:00
J29 - Pilot 1
2016-03-13 20:00
Delta 2 - Soldat
2016-03-12 20:00
Stalker 3 - Sjukvårdare
2016-03-04 20:00
Spelare - Spelare
2016-03-03 20:00
Militär Polis styrkan på ROSÖ - Militärpolis
2016-02-28 18:30
Anropare - Tapper krigare
2016-02-27 20:00
Erik Kalle - Motståndsledare - Skarpskytt
2016-02-26 20:00
Delta Force Recon Team - Prickskytt
2016-02-25 20:00
Spelare - Spelare
2016-02-21 20:00
Super 62 - Pilot
2016-01-18 20:00
Spelare - Spelare
2016-01-17 19:45
Team Bravo - Police
2016-01-16 20:00
Grupp två BTR80 - Skyttesoldat
2016-01-15 20:00
Fredagslirare -
2016-01-12 20:00
Deltagare - Kommer
2016-01-08 20:00
Team Ares - Sjukvårdare
2016-01-03 19:30
Filip Adam - Vagnchef
2016-01-02 20:00
Räddnings styrka - Helikopter pilot
2015-12-06 20:00
Skyttegrupp två - KSP skytt
2015-12-01 20:00
Copper Green - Skytte
2015-11-29 20:00
SOG grupp Tiger 1-1 - Gruppchef
2015-11-27 20:00
Poliser - Polis
2015-11-23 20:00
Sabre Team - Operatör
2015-11-09 20:00
Team Getabock - Prickskytt
2015-11-01 20:00
festkommitté - Stf Chef
2015-10-31 19:00
Yankies - Commander
2015-10-30 20:00
Grupp ett - Insatspolis
2015-10-29 20:00
Erik Kalle - Jägargrupp - Skarpskytt
2015-10-20 20:30
Intresserade - intresserad
2015-10-19 20:00
Wolverines - Frihetskrigare
2015-10-18 19:00
2-2 Alpha - 2-2 Alpha Rifleman(AT)
2015-10-16 21:00
Bear - Ksp-skytt
2015-10-11 20:00
Grupp tre - Vagnsskytt
2015-10-10 20:00
team3 - ledare
2015-09-21 19:30
Anropare -
2015-09-06 20:00
EA - Eldledare
2015-09-04 20:00
Helikopter två - Skytt
2015-08-30 20:00
Gustav Adam - Ksp
2015-08-30 18:00
FORDON 6 - STRF90 Eld
2015-08-27 20:00
Filip Kalle - Skarpskytt
2015-08-23 20:00
Järv 1 - Stridssjukvårdare
2015-08-21 20:00
Spelare - Spelare
2015-08-16 20:00
Government Forces - Special Forces
2015-08-15 20:00
Badger Team - Marksman
2015-08-08 20:00
Hefaistos - Ksp
2015-08-01 20:00
Intresserade -
2015-07-24 20:00
Spelare - Spelare
2015-07-23 06:00
John Smiths - John Smiths
2015-07-22 20:00
Alpha 1 - Skyttesoldat
2015-07-18 20:00
Sabre - Operatör
2015-07-15 20:00
Filip-Adam - UAV Operator / Eldledare
2015-07-14 20:00
Speshul Forces - Operatör
2015-07-05 20:00
Delta Force Operators - Operatör
2015-04-24 20:00
Dunder (Skyttegrupp) - Stf.Gruppchef
2015-04-19 19:30
Vagn 1 - Skytt
2015-04-12 20:00
VI som är säkra - Söndagskrigare
2015-04-09 20:00
Viktor Quebec (3-2) - Pilot
2015-04-08 19:00
Skarpskyttar - Skytt
2015-04-03 20:00
Spelare - Alektorophobia
2015-03-30 20:00
Testers - Försökskanin
2015-03-29 20:00
Bravo Foxtrot - KSP
2015-03-28 20:00
Spec ops team - Teamleader
2015-03-27 19:00
Tyskarna från bryggeriet - Warsteiner
2015-03-24 20:07
Spelare - Spelare
2015-03-15 20:00
Black hawk besättningar - Pilot
2015-03-14 20:00
Piloter - Pilot ett
2015-03-13 20:00
Shady Business - Spelare
2015-03-12 20:00
Shark 2 - Agent
2015-03-08 20:00
Echo Alpha - Skytt (Bradley)
2015-03-07 20:00
Spelare - Spelare
2015-03-06 21:00
Kilo 1-2 - KSP Skytt
2015-03-05 20:00
Labbråttor - Danger Mouse
2015-03-01 19:00
Ghostrider - Ghostrider 2 / A10 pilot
2015-02-22 18:50
1st Squad - Spartan One - Auto Rifleman, Team Red
2015-02-21 18:00
OFP veteranerna - James Gastovski
2015-02-20 20:00
Indep - 4
2015-02-15 20:00
Foxtrot Alpha - KSP-Skytt
2015-02-14 20:00
Grupp B - Skyttesoldat
2015-02-13 19:00
Yellow Sky - Stf plutonschef / Specialist
2015-02-07 20:00
Nostalgikerna - James Gastovski
2015-02-06 20:00
Echo Bravo - Fordons Skytt (Strf 90)
2015-02-01 20:00
Zulu Bravo - Pilot
2015-01-30 20:00
Carbon - Carbon 1
2015-01-23 20:00
Viper 3 - Driver
2015-01-20 20:00
Alpha - Soldat
2015-01-05 20:00
Andra Grupp - Sjukvårdare
2015-01-04 20:00
Badger two - läkare
2014-12-14 20:00
Filip Adam - Skytteslusk omgång 1
2014-12-13 18:00
Ryska Federationen - Charlie
2014-12-12 20:00
Mysargänget - Sex
2014-11-18 20:00
Generaler - Spelare 5
2014-11-02 20:00
Fjädern - Skyttesoldat
2014-10-29 20:00
AFRF - Anna - Soldat
2014-10-21 20:30
Soldat - Soldat
2014-10-17 20:00
Uniform Hotel (UH60) - Uniform Hotel 1
2014-10-10 20:00
Piloter - Pilot
2014-10-05 20:00
Dog - Pilot
2014-10-03 20:00
Bravo 1-2 - Soldat / Sjukvårdare
2014-09-12 20:00
Storm två - BMP förare
2014-09-07 20:00
Bertil Tvåa - Sjukvårdare
2014-09-06 20:00
Red Two - Operatör
2014-08-24 20:00
Filip Adam - Skyttesoldat / Förare
2014-08-17 20:00
Tiberius - Skyttegrupp - Sjukvårdare
2014-08-12 20:00
Team Zulu - Demo Expert
2014-08-10 20:00
Grupp fyra - Medic
2014-08-09 19:00
EA - Soldat
2014-07-29 20:30
Grupp 1 - Plats
2014-07-26 14:00
Vi kommer - Kommer
2014-07-18 18:00
Anrop rescue squad - Saftdrickaren
2014-07-11 20:00
Intresserade - Intresserad
2014-07-09 20:00
Berkut två (Mi-24) - Pilot
2014-05-18 20:00
"SOG-patrullen" - Operatör
2014-05-11 20:00
"SOG-patrullen" - Operatör
2014-04-29 21:00
Hotel Alpha - Attackdykargrupp - Dykare
2014-04-27 20:00
Blå 1-2 - Menig KSP
2014-04-13 20:00
Kalle Bertil - Sjukvårdare
2014-04-06 20:00
Echo Alfa - Laddare
2014-03-16 20:00
Quebec Alfa (Plutonchef Quebec) - Skytt
2014-01-26 18:30
Bravo Company 1-1 V1 - Furir (pas)
2014-01-19 19:45
Yankee Delta - Mekaniker/skyttesoldat
2014-01-15 20:00
Alpha Hotel (Patgb 360) - Förare
2014-01-12 17:30
Reservplatser (4h) - Reservplats
2014-01-09 19:30
Inde - 11
2014-01-08 19:45
Mike Uniform - Skyttesoldat
2014-01-05 19:45
Juliet - Skyttesoldat
2014-01-01 20:00
Intresserade - Intresserad
2013-12-08 19:45
Lima Wiskey (flyggrupp) - Förste Pilot
2013-12-07 20:00
Intresserade - Ja jag kommer
2013-11-17 20:00
Reservtruppen - Reserv
2013-10-06 20:00
Oscar Golf - Skyttesoldat
2013-09-11 20:00
Zulu Mike - Pvhkp-pluton - Zulu Mike 10 - Pilot
2013-09-08 19:00
Skyttegrupp (Romeo Golf) - Robotskytt R-G-4
2013-08-26 19:00
Echo Uniform - UAV Operatör
2013-08-18 19:00
Désiré (skyttegrupp) - Medic
2013-08-11 19:00
Erik Gustav - SOG Soldat DYK Medic
2013-07-31 20:00
Echo Alpha - Skyttegrupp - KSP90-laddare
2013-07-24 20:00
Foxtrot Kilo - Spaningsgrupp - Spaningssoldat
2013-07-19 12:00
Seglare - Systemutvecklare
2013-07-07 19:00
Tvekaren - "Frivillig"
2013-06-16 19:00
Yankee Delta - Soldat Medic
2013-05-04 20:00
1-1-C - Marksman
2013-04-07 19:00
Mike Lima - Medic
2013-03-31 20:00
MartinHarald - Soldat Medic
2013-03-24 19:00
-Foxtrot Alpha- - Sjukvårdare
2013-03-17 19:00
1st.Grupp/1st.Plt - Sjukvårdare
2013-03-10 19:00
A dyk - Ceasar - Adyk operatör
Användargrupper
-
De som har tillgång till filer och forum.
Ansvariga för operationer
Kan administrera Anrops servrar
Logga in
Användarnamn
Lösenord


Inte registrerad användare?
Klicka här för att registrera dig.

Förlorat lösenordet?
Begär ett nytt här.
Servers